Актуально Думка Новини Політика У світі

Вбивство Навального. За місяць до виборів Путін вирішив прибрати усіх можливих конкурентів – Олександр Левченко

Вбивство Навального. За місяць до виборів Путін вирішив прибрати усіх можливих конкурентів – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Федеральна служба виконання покарань РФ заявила, що 16 лютого ц.р. російський опозиційний політик Олексій Навальний помер у виправній колонії №3 у селищі Харп в Ямало-Ненецькому окрузі, де відбував покарання за вироком російського суду. Смерть Олексія Навального в російській колонії – це політичне вбивство. Кремль не допустить незалежного розслідування обставин загибелі опозиційного політика, довіряти будь-якій “офіційній версії” немає підстав. Режим вже намагався вбити Навального: у 2020 році російські спецслужби отруїли політика нервово-паралітичною речовиною “Новічок”. Так само, як і сім’ю Скрипалів у британському Солсбері. Це не перша демонстративна страта особи, яка становила чи потенційно могла становити загрозу політичній монополії Путіна. У 2015 році поруч з Кремлем застрелили опозиційного лідера Бориса Нємцова. Вбивцями виявилися військовослужбовці кадирівського підрозділу Росгвардії. У 2006 агенти спецслужб РФ отруїли в Лондоні полонієм колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка. Того ж року в Москві вбили опозиційну журналістку Анну Політковську. Один з виконавців вбивства Литвиненка Андрій Луговий згодом став депутатом Держдуми. Навальний не єдиний російський опозиціонер, який за сфабрикованою справою опинився в ув’язненні. Тривалі терміни покарання відбувають Володимир Кара-Мурза, Ілля Яшин, Лілія Чанишева, Вадим Останін, Даніель Холодний та інші. Їхнім життям також загрожує небезпека. Показові розправи над опозиціонерами стали демонстрацією нетерпимості Путіна до будь-якої конкуренції. Це також свідчення неможливості зміни влади в Росії демократичним шляхом. Режим Путіна демонструє світу власну нездатність до переговорів та бажання фізично знищувати опонентів попри вмовляння світової спільноти.

Навальний не помер своєю смертю у російській в’язниці як хоче представити кремлівська пропаганда. Його, як політичного опонента Путіна, було вбито за місяць до президентських виборів у Росії. Путін радикальними методами позбувається своїх суперників, тому його президентство не може бути легітимним. Путін демонстративно прибрав найбільш відомого лідера російської опозиції. Він показав справжню природу нинішнього російського режиму. На відео, датованому 15 лютого, тобто за день до загибелі, Олексій Навальний виглядав здоровим. СІЗО, в якому перебував опозиціонер, також заявило про відсутність скарг на здоров’я. Це прямо вказує на політичне замовлення його вбивства. За час ув’язнення, опозиціонера 27 разів відправляли у штрафний ізолятор, відмовляли в медичній допомозі та піддавали тортурам. Лютий можна сміливо називати кривавим місяцем путінського режиму. 27 лютого 2015 року було вбито Бориса Нємцова. 16 лютого 2024 року було вбито Олексія Навального. За місяць до виборів Путін вирішив прибрати усіх можливих конкурентів.

Очевидно, що про демократичне волевиявлення ні в самій Росії, ні тим паче на тимчасово окупованих територіях України не може бути й мови. Путін утішається своєю безкарністю. Смерть Навального є демонстрацією здатності Путіна вбивати тих, хто може стати загрозою. Росія перетворилася на насильницьку державу, яка вбиває людей, які мріють про краще майбутнє для своєї країни, таких як Нємцов або Навальний. Російська влада відправляє до в’язниці і замучує до смерті опозиціонерів тільки за те, що вони не згодні з політикою Путіна. Смерть Навального є черговим доказом того, що для диктаторів людське життя не має жодної цінності. Цілком можливо, що смертю Навального режим відкриває новий сезон політичних убивств у Росії. Смерть Навального в російській в’язниці має остаточно переконати Захід в необхідності термінового посилення санкційного тиску на Росію. Після вбивства опозиційного лідера, путінська Росія заслуговує на повну і безумовну економічну та політичну ізоляцію. Навальний був лідером реальної російської опозиції і Путін демонстративно позбувся його. Тому жодних переговорів з російською владою не може бути. Виглядає, що тільки Україною справа не обмежиться. Напад Росії на країни НАТО може статися у найближчому майбутньому.

Режим Путіна є небезпекою як для власних громадян, так і для світового порядку. Єдиним способом нейтралізації цієї небезпеки є жорстка відсіч російській агресії і перемога України у війні. Якраз українські військові демонструють спроможність ефективно вирішувати це завдання. Тому посилення військової допомоги та всебічна підтримка України дозволить зберегти багато людських життів не лише в Україні чи Росії. Вбивство Навального стало зухвалим викликом Заходу, який опікувався долею політв’язня. 16 червня 2021 року президент США Джо Байден попереджав, що якщо Навальний помре у в’язниці, наслідки матимуть руйнівний характер для Росії.

Настав час діяти усьому демократичному світові!


30 Травня

Військова частина у Києві витратить на тренажер понад два мільйони гривень

Смартфоны в повседневной жизни: как технологии изменили подход к коммуникации и здоровью

США можуть «адаптувати та відкоригувати» позицію щодо ударів своєю зброєю по території Росії

Як боротися з павутинним кліщем на листі огірків

Українські дрони б’ють по російських НПЗ. Що це дає і чому незадоволені США

Умєров каже, що обговорив з Остіном право України бити по військових цілях у Росії

У Києві накрили мережу нелегальних гральних закладів

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ