Новини Політика У світі У фокусі

«Великий удар». Посол у Бразилії підсумував саміт G20 для України

«Великий удар». Посол у Бразилії підсумував саміт G20 для України

Бразилія, що головує у «Групі Двадцяти» і приймала цьогоріч відповідний саміт, від початку намагалася «винести за дужки» український порядок денний, а розрахунки Києва на підтримку західними партнерами не справдилися. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів посол України в Бразилії Андрій Мельник.

«Як ви розумієте, сили наші тут стосовно не лише Бразилії, але й інших держав Глобального Півдня нерівні. Тому ми відверто сподівалися на те, що наші друзі не лише з «Великої сімки», але й інші західні країни… допоможуть переконати президента (Бразилії – ред.) Лулу змінити цей підхід. Але якщо відверто (і це підтвердили мої розмови якраз днями в Ріо-де-Жанейро)… то за нас, на жаль… ніхто особливо не боровся», – зазначив дипломат.

Коментуючи підсумкову декларацію саміту G20, що не містить засудження російського вторгнення, глава дипмісії підтвердив повідомлення ЗМІ, що західні делегації не намагалися це змінити.

«Для нас це великий удар. Без жодного перебільшення.Ті, хто там мав застереження, якісь наші друзі, окремі, скажімо так, друзі із «Великої сімки» просто «проковтнули» те, що їм поклали на стіл», – наголосив Мельник.

Посадовець відзначив «регрес і відкат» у цьогорічній спільній заяві саміту, і ця тенденція, за його словами, є вельми тривожною.

«Йдеться тут про саме конкуренцію цих нових держав, які (я маю на увазі Глобальний Південь, зокрема Бразилія, яка себе бачить одним із лідерів цього руху) кинули справжній виклик західному світу… Наші американські друзі і європейські, якщо бути не зовсім дипломатичним, пасуть задніх. І в мене від того болить серце», – зауважив Мельник.

Посол України в Бразилії зауважив, що Україна також має змінювати підходи й стратегію.

«Потрібно сісти й тверезо переоцінити наші можливості: що ми можемо зробити і що не можемо, і так само показувати зуби. А наша дипломатія полягає зараз у тому, що за всіма бігаємо, знаєте, і просимо: дай нам, зробіть нам це… Сподіваюся, цей саміт в Ріо стане не лише приводом побідкатися. От як погано, що от воно так… Це реальність. Вона дуже жорстока. І треба визнати, що вона така є. І далі спокійно, на тверезу голову, визначити план дій», – резюмував дипломат.

На саміті G20, який цього року проходив у Бразилії 18-19 листопада, була схвалена декларація, в якій зазначалося, що країни G20 в контексті війни РФ проти України схвалюють «всі відповідні та конструктивні ініціативи, які підтримують всеосяжний, справедливий і міцний мир, підтримуючи всі цілі та принципи Статуту ООН».


9 Грудня

Кандидат на посаду канцлера Німеччини Мерц прибув з візитом до Києва

«Якщо зможу» – Трамп про свою обіцянку зупинити війну Росії проти України

У ISW проаналізували майбутнє російських баз в Сирії

8 Грудня

МЗС України висловило підтримку Румунії, де розслідують ймовірне втручання у вибори

говорили про енергетику, підтримку і мир

Після заяви Трампа Зеленський каже, що війну не можна закінчити «просто папірцем», потрібен мир завдяки силі

Після зустрічі з Зеленським Трамп закликав до «негайного припинення вогню» та переговорів

Зеленський розповів подробиці зустрічі з Трампом і Макроном

30-річчя Будапештського меморандуму. Чому Україна обміняла ядерні боєголовки на ілюзорні гарантії безпеки?

Ситуація в Сирії демонструє слабкість Росії – МЗС України

7 Грудня

Зеленський зустрічається з Трампом і Макроном у Парижі

Зеленський прибув до Парижа, де відбувається церемонія відкриття собору Нотр-Дам

Школа БеркоШко — перший формат альтернативної школи

Кошта запросив Зеленського на перший саміт Європейської ради під своїм керівництвом

друга партія F-16 від Данії вже в Україні

Міноборони Данії анонсує збільшення фінансування оборонної галузі для підтримки України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ