Актуально Країна Новини Події Політика Суспільство

Верховний Суд розгляне справу про рейдерське захоплення клініки Зубицького, яку незаконно придбали для Київської школи економіки – ЗМІ

Верховний Суд розгляне справу про рейдерське захоплення клініки Зубицького, яку незаконно придбали для Київської школи економіки – ЗМІ

29 лютого цього року виповнюється 100 років від дня народження видатного народного лікаря Данила Никифоровича Зубицького. Проте сьогодні, прямо зараз, славетне ім’я та спадщина Зубицького зазнають нищівних поневірянь і ганебного рейдерства. Спадщина лікаря у вигляді клініки цинічно знищується злочинцями, яким потурають суди.

Ця історія набула широкого розголосу у попередні роки, оскільки, скориставшись важкою хворобою і раптовою смертю Данила Зубицького, таємно від родичів, група рейдерів влаштувала низку маніпуляцій та захопила родинне підприємство народного медика. Про це говориться у розслідуванні журналістів “Погляду“. Сьогодні цей резонансний кейс набув нового повороту.

Нагадується, що для отримання контролю над спадщиною Зубицького, рейдери оперативно і в абсолютно незаконний спосіб, як довела згодом експертиза, використавши немічний стан ще живого, але хворого лікаря, – фактично, підробивши підпис, перереєстрували на себе діюче приватне підприємство Зубицького “Народна медицина Данили Зубицького” на ТОВ “Народна медицина Данили Зубицького”. Разом з тим, до нового підприємства перейшли і головні матеріальні активи – власне, клініка та дві фітолабораторії в м. Києві, які були побудовані Зубицьким неподалік від клініки за власний кошт. Примітно, про цю ганебну незаконну оборудку журналісти писали ще у 2004 році. Більш детально про обставини цієї резонансної справи йдеться в інтерв’ю Ігоря Зубицького виданню КП в Україні.

У розслідуванні вказується цікава деталь: якщо подивитись на список імен, що з’явилися серед нових співвласників новоствореного підприємства – ТОВ “Народна медицина Данили Зубицького”, там виділяються дві постаті.

Перша, це Ансович Тетяна Іванівна, яка працювала головною менеджеркою-помічницею Данила Зубицього останні роки його життя. За внесок у лише 4250 гривень вона отримала частку 18% і посаду нового голови підприємства. Друга цікава особа і новоспечена співвласниця вартісного медичного комплексу – це Вакараш Наталія Олександрівна, дружина тодішнього заступника голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Віктора Вакараша, яка всього за 3290 гривень отримала 14% долі підприємства.

У списку фігурують ще два прізвища – Галяс Олег Іванович та Скрипка Ірина Іванівна, абсолютно невідомі, вочевидь підставні “свої” люди, яких взяли на 14% кожного лише з однією підступною метою: щоб мати формальну більшість для прийняття подальших рішень. У самого Данила Зубицького на папері залишилось 40% долі підприємства, на балансі якого було майна більш як на 8 500 000 гривень. За цінами 2003-го це були астрономічні цифри, які до того ж оцінювались не за ринковою ціною, а фактично за собівартістю.

Звісно, ніхто з близьких та родичів лікаря навіть не підозрював, що Данило Зубицький перед смертю зробив (підписав) таку безглузду й незрозумілу реорганізацію підприємства. Чим фактично знищив свою мрію та позбавив дітей спадщини і можливості продовжити батьківську справу“, – йдеться у матеріалі.

З’ясувалось, що у переробленому в останні тижні життя Данила Зубицького заповіті, про який не підозрювали діти, поруч із 3-ма синами, з’явилася і Тетяна Ансович. Дивно, що рейдери, взагалі, не додумалися викреслити синів із заповіту. Але й такого перебігу було достатньо, щоб позбавити їх спадщини.

Експертиза підпису у заповіті, проведена інститутом експертиз, показала, що з 99% вірогідністю, це: 1. Або була підробка, 2. Або підписант не усвідомлював, що робив. Проте, Голосіївський суд м. Києва у справі №22-3923 не помітив цього кричущого порушення і не побачив приводу для відміни останньої версії заповіту. Який, до речі, завіряла нотаріус Баранова Т.І. – цікаво б підняти її справи, чи багато в її кейсі знайдеться подібних сумнівних угод.

Як нагадують розслідувачі, у кінці 1990-х початку 2000-х аналогічні справи з нерухомістю київськими нотаріусами, а потім судами, що підтверджували угоди в разі оскарження, клепалися на раз-два-три. Не було електронних ЗМІ, не було соцмереж, майже неможливо було здійняти резонанс, вивести шахраїв на чисту воду. Таким чином, в ті роки мільйони квадратних метрів будівель, землі, квартир виводилися у тінь і приватизувались своїми людьми, без шансів на справедливість для тих, хто ставав жертвами рейдерів. Не кажучи вже про державне, відомче чи комунальне майно, яке для шахраїв завжди вважалося “безхозним”, і привласнювалося майже оптом за єдиним помахом руки. Якщо ж врахувати, що в цій справі зацікавлена особа – заступник голови одного з центральних районів м. Києва В.М. Вакараш, то жодних сумнівів у шахрайстві не залишається.

Те ж саме стосується і підписів Данила Зубицького на документах по реорганізації підприємства з ПП на ТОВ і введенні до товариства нових членів. Серед яких – родичі керівника району. Така незрозуміла за логікою економіки і управління реорганізація ПП відкрила рейдерам повний карт-бланш у розпорядженні майном.

За результатами судово-медичної та почеркознавчої експертизи, було зроблено висновок, що стан хвороби Зубицького на момент підпису міг дуже істотно впливати на усвідомлення ним своїх дій. Але навіть без цього фактору, який нівелює законність правоустановчих документів, є ще одна неспростовна ознака шахрайських дій компанії Ансович-Вакараш. Мова йде про саму процедуру переоформлення підприємства Данила Зубицького з ПП у ТОВ, а також реєстрацію нового підприємства і прав нових співвласників всього за один день, а саме 11.11.2003 року. Що само по собі є грубим порушенням норм закону і корпоративного права. За встановленими правилами, між установчим засіданням і рішенням про реорганізацію компанії та утворенням нового підприємства з новими власниками, має пройти не менш, ніж два місяці, за які мають бути розглянуті претензії інших сторін. А об’ява про такі наміри мала б з’явитись в урядовій газеті. Всі ці положення були проігноровані“, – говориться в статті.

Як пишуть журналісти видання, в період між 2012- 2018 рр. часи потроху змінювались, відбувся Майдан, а з ним і надія на поступове очищення влади та судів від корупції. А відтак і надія на відновлення справедливості замайоріла перед родиною Зубицьких з новою силою.

З 2019 р. почався новий етап боротьби родини Зубицьких за спадщину Данила Никифоровича Зубицького. Була запрошена нова команда юристів, розроблена новітня стратегія і потроху, крок за кроком, суди розпочали приймати справедливі рішення на користь законних власників-спадкоємців.

Після кількох років боротьби, Шевченківський районний суд м. Києва, нарешті, прийняв рішення по закону (рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 14.06.2022 р. у справі №761/44725/21). За цим рішенням ТОВ «Народна медицина Данили Зубицького» зобов’язали виплатити борг родині Зубицьких.

Але ще до винесення вищевказаного рішення шахраї, відчуваючи неминучість викриття, кинулися таємно розпродавати цінне майно корпорації. За короткий термін уся нерухомість ТОВ “Народна медицина Данили Зубицького”, була продана невідомим компаніям. А кошти від продажу нерухомості виведені через підставні фірми. 

При цьому у розслідуванні згадуються прізвища керівника Драгон Капітал Томаша Фіали і очільника Київської школи економіки Тимофія Милованова. Адже саме дочірня компанія Dragon Capital – “Брологістик” придбала задешево у рейдерів будівлю клініки Зубицького. Де потім з помпою розмістили КШЕ. Тим самим, інвестор компанії Dragon Capital з очільником КШЕ фактично наплювали на честь і закон, хапнувши задешево вкрадену у родини лікаря нерухомість. Тепер же представники Фіали та Милованова намагаються через корумповані суди уникнути відповідальності. Але, виходить, це повна ганьба та руйнація всіх принципів які декларують в Dragon Capital і КШЕ.

В наші дні ця справа набула нового повороту.

Так, 6 лютого 2024 року справу № 910/4091/22 (910/363/23) розгляне Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Білоуса В.В. – головуючого, Васьковського О.В., Погребняка В.Я.

Це останній шанс родини Зубицьких на відновлення справедливості. Хочеться нагадати суддям, які будуть приймати остаточне рішення, що Суд Божий існує насправді. Господь все бачить, і він карає нещадно всіх, хто порушує Божі Заповіді. Ви ж самі про це прекрасно знаєте, навіть якщо атеїсти. Закликаю до вашої совісті, до вашої душі – вона у вас є, вона теж потребує любові, розуміння, прийняття. Ніколи не пізно зупинитись, повернути на світлу сторону. Пам’ятайте це, коли будете виносити рішення. Пам’ятайте про те, що жодні спокуси не варті зруйнованого життя“, – говориться в публікації.

Але яке б рішення не винесли судді Верховного Суду, справа на тому не закінчиться. Родина Зубицьких занадто довго терпіла всі знущання і намагалась діяти у суто формальній юридичній площині. Тепер ця справа вийшла на новий рівень – рівень публічності.

Як стало відомо, Ігор Зубицький, син Данила Никифоровича Зубицького відкритий до діалогу, з будь-якими ЗМІ, громадськими організаціями та правоохоронними органами.

Можливо САП, ГПУ, ДБР та НАБУ побачать в цій історії щось цікаве для себе – і це буде абсолютно логічно і виправдано.


26 Травня

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

Загострення напруги між Китаєм і Тайванем: чи ймовірне військове протистояння

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

Як по типу фігури зрозуміти, чи є дисбаланс гормонів

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Інцидент на залізниці у Білій Церкві – підліток втратив ногу

Україна, війна і Канський фестиваль: росіяни повертаються до Канн

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

25 Травня

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

БФ “Вогонь запеклих не пече” почав черговий збір для військових

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

Розваги на залізниці ледь не закінчились трагедією: у Білій Церкві госпіталізували підлітків

Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з Росією?

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ