Думка Країна Новини Публікації Суспільство

Військовий облік жінок: окремим громадянкам все-таки можуть вручати повістки

Військовий облік жінок: окремим громадянкам все-таки можуть вручати повістки

Юрист компанії EVERLEGAL Карина Сагайдак розповіла про окремі правові різночитання нормативних актів

Незважаючи на повідомлення Міноборони, що взяття жінок на військовий облік відклали до 1 жовтня 2023 року, існує ще низка правових прогалин та різночитань. Про окремі з них “Телеграфу” розповіла юрист, експерт Карина Сагайдак, передає NW.

Зараз жінки можуть виїжджати за кордон. Про це неодноразово повідомляла Ганна Маляр. Зокрема, 07.09.2022 року вона зауважила, що: “Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.”

Водночас, Міністерство оборони України відстрочило постановлення жінок на військовий облік на рік задля детального законодавчого врегулювання цього питання.

Щодо добровільності обліку жінок, донедавна ми спостерігали тільки гучні заяви посадовців, проте наразі ми бачимо що процес запущений.

Зокрема, зараз йде мова про Законопроєкт № 6482, яким пропонується зробити військовий облік жінок на добровільній основі, проте така законодавча ініціатива не стосується жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю.

Водночас, декілька днів назад Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні розглянув цей законопроект та підтримав його. Проте інформації щодо того, коли за документ проголосують, невідомо.

Якщо цей законопроєкт буде прийнятий, то військовий облік жінок стане добровільним, окрім вищезгаданого винятку пов’язаного із медичною спеціальністю.

Наразі перелік професій для жінок, які стають на військовий облік є – це затверджений наказом Міністерства оборони України 11.10.2021 року за № 313 (у редакції наказу Міністерства оборони України від 07.02.2022 року № 35) Перелік спеціальностей та/або професій, які споріднені з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік.

Він містить у собі 14 спеціальностей та стосується тих жінок, що мають освіту або працюють у таких сферах, як наприклад: харчові технології, стоматологія, медицина, психологія, маркетинг, менеджмент, банківська справа та страхування тощо.

Проте, зауважуємо, що наразі з цього питання ініційовані ще певні зміни, зокрема, цей перелік планують скоротити до 3 спеціальностей: медицина, радіотехніка та харчові технології. Це пов’язано із тим, що і Міністерство оборони України, і Генштаб не бачать потреби у залученні усіх спеціальностей.

Постановлення на військовий облік жінок може відбуватись як і у мирний час, так і під час особливого періоду в державі. Проте чи будуть вручати повістки жінкам у мирний час та призивати їх до армії – достеменно невідомо.

Проте, у цій ситуації варто дослухатись до повідомлень Генштабу та Міноборони, оскільки наразі ми бачимо, що гучні заяві і про добровільність, і про відстрочення військового обліку жінок – виконуються.

Тому, можемо зробити висновок, що такого у мирний час не відбуватиметься, з огляду на те що у Збройних Силах України немає потреби у залученні жінок, за словами посадовців.

Водночас, вручення повісток для постановлення на військовий облік представницям спеціальностей, за яких жінці обов’язково потрібно буде встати на військовий облік, все ж таки може відбуватись. Зауважуємо, що це може статись лише у тому випадку, якщо такий перелік все ж таки затвердять, бо поки ініційовано обов’язкове постановлення на військовий облік лише жінкам, що мають спеціальність у сфері медицини. Наголошуємо – ініційовано, тобто поки це ще не встановлена на законодавчому рівні.


20 Липня

Трамп після розмови із Зеленським знову заявив, що завершить війну і каже про переговори

Стійкий об’єм і блиск волосся, як у голлівудських зірок: 5 корисних лайфхаків від трихолога

НАБУ завершило службове розслідування у справі про тиск на викривача

Росія поширює цинічний фейк про Київ (ФОТО)

Зеленський провів розмову з Трампом – домовилися про особисту зустріч

19 Липня

Ремонт лікарні у столиці коштуватиме майже 100 мільйонів гривень

Одного з фігурантів справи Насірова взяли під варту – САП

Британія кредитуватиме розвиток оборонних спроможностей України – угода

Орбан оприлюднив свого листа Мішелю, в якому закликав «відновити дипломатичні відносини» з Росією

Кияни обурені діями влади, а посадовці виправдовують мільйонні витрати спекою

МВФ призначив нову постійну представницю в Україні

Полуничний брауні: 9 варіантів модного фарбування цього літа

Зеленський і Трамп на сьогодні запланували телефонну розмову

Патрульні джипи у Київській області використовували у приватних цілях

Родина ексзаступника секретаря РНБО зводить нову віллу в курортному регіоні Іспанії – «Схеми»

Обама вважає, що Байдену слід подумати про «життєздатність» своєї кандидатури – ЗМІ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ