Актуально Думка Новини Події Суспільство

Волонтерство з завершенням війни не повинно закінчитися, потрібно буде ще багато допомоги – командир Ігор Черненко

Волонтерство з завершенням війни не повинно закінчитися, потрібно буде ще багато допомоги – командир Ігор Черненко

Волонтерство з завершенням війни не повинно закінчитися, потрібно буде ще багато допомоги. І українці повинні це усвідомити. На цьому у своєму інтерв’ю Апострофу наголосив командир роти 204-го батальйону військової частини №А7373 Ігор Черненко (позивний “Чорний”), учасник АТО та співзасновник “Благодійного фонду Ігоря Черненко”, передає NW.

“Людей з покаліченими долями повернеться з війни багато, і допомога буде потрібна як ніколи”, – пояснив свої слова командир.

За його словами, особливо важливою стане психологічна та соціальна реабілітація військовослужбовців та їх родин.

“Все пережите бійцями на війні буде “стріляти”. У когось воно може “стрільнути” через рік, у когось через п’ять. Багато хлопців будуть відчувати себе покинутими. Держава не зможе дати їм усього, чого вони потребують. Інші відчуватимуть, що їм “усі винні”. Але люди не говоритимуть про свої почуття, а будуть проживати все у собі. В душі ростиме чорна куля, яка, при відсутності належної допомоги, у будь-який момент може вибухнути. Після цього хтось з колишніх військових може почати пиячити чи підсяде на наркоту, а хтось – може піти з життя”, – зробив сумні припущення Черненко.

Він також згадав власний досвід, коли після АТО, у зв’язку з відсутністю чи небажанням отримувати психологічну допомогу, з життя пішло більше хлопців з його батальйону, ніж “на передку”.

Враховуючи обсяг проблеми, “Благодійного фонду Ігоря Черненко” планує зробити комплексну реабілітацію одним із основних напрямків своєї діяльності.

“Наразі ми відпрацьовуємо механізм з інформування людей про усі можливості реабілітації, які є в країні. Адже багато бійців навіть не знають, куди звертатися за допомогою. В Україні мало інформації про те, де, наприклад, надають послуги з фізичної, психологічної, соціальної реабілітації, протезування”, – повідомив “Чорний”.

Також, за його словами, фонд планує підняти питання доступності послуг в уже наявних реабілітаційних центрах. Бо їхні послуги, такі як діагностика, МРТ та інші – дуже дорогі. Тому задача благодійного фонду, на думку Черненка, допомогти бійцям отримати ці послуги або безкоштовно, або за невелику ціну.

Також у фонді Ігоря Черненка прагнуть убезпечити хлопців та їхні родини від надмірної бюрократії, яка теж може травмувати психіку.

“Ми хочемо створити механізм, при якому людина зателефонує до фонду, розповість про свої потреби, а вже фонд займатиметься вирішенням її питань від “а” до “я”, – поділився планами командир.


17 Червня

Підрядник та інженер з технагляду завдали збитків громаді на Київщині

ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

Кому подходят массивные колье: советы по стилю

Рада ЄС продовжила санкції проти РФ, запроваджені через анексію Криму

Глобальний саміт миру в Швейцарії практично став найважливішою дипломатичною подією за весь час російсько-української війни – Олександр Левченко

хто зможе отримати компенсацію за втрачене майно?

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

Ціни в Києві: що подорожчало у столиці найбільше

«Загадка, яку ще треба розкрити»: як виникло українське козацтво

«немає правової проблеми» у наданні Україні 50 млрд доларів за рахунок прибутків від активів Росії

Подарований котедж під Києвом, катер товариша і Мустанг сестри: чим (не) багатий скандальний директор КП “Київекспертиза”

Трамп обіцяє «розібратися» з обсягами допомоги Україні

У Києві “швидка”, яка їхала на місце ДТП, зіткнулась з легковиком

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ