Як малий бізнес функціонує на окупованих РФ територіях: реалії Херсонщини та Маріуполя

На окупованих територіях, зокрема в Херсонщині, малий бізнес підпадає під контроль колаборантів, що викликано тиском з боку російської окупаційної влади. “Ринками на території окупованої Херсонщини керують колаборанти”, – повідомляється у звіті Центру національного спротиву.
Про це розповідає NewsWeek
Контроль та маніпуляції з бізнесом
Олександр Самойленко, голова Херсонської обласної ради, підкреслив, що малий бізнес, зокрема роздрібна торгівля, залишається одним із небагатьох напрямків, що окупанти не забороняють через власні потреби. Він зазначив, що ціни на окупованих територіях суттєво вищі, ніж у росії, а товари переважно завозять із анексованого Криму.
“Я хочу наголосити, що сьогодні ринками на території окупованої Херсонщини якраз керують колаборанти, ті, які тут будували комунальні ринки”, – зазначив він.
Незважаючи на лояльність до окупаційної влади, бізнес не завжди залишається захищеним, оскільки нова російська адміністрація може відібрати майно навіть у тих, хто співпрацює з нею. Окрім того, малий бізнес використовується для просування російської паспортизації.
Ситуація в Маріуполі та Запоріжжі
В Маріуполі ситуація не менш тривожна. Місцеві підприємці намагаються уникати реєстрації за російським законодавством, і багато з них чинять спротив, продаючи продукцію без контакту з окупантами. Депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін зазначив, що контроль над ринками постійно змінюється, зокрема через кримінальні елементи, що намагаються зайняти ніші.
“Певні кримінальні елементи, скажімо так, зайняли цю нішу і контролюють певні ринки в Маріуполі”, – пояснив Забавін.
Ольга Леонтьєва, голова громадської організації “Мелітопольська волонтерська група «Патріот»”, повідомила, що окупаційна влада встановлює жорсткі правила ведення бізнесу, змушуючи підприємців реєструватися за їхніми нормами. “На початку казали, що там не буде податків, а зараз вже впроваджують жорстку податкову систему”, – зазначила вона.
Денис Казанський, журналіст з Донецька, також звернув увагу на те, що ситуація з бізнесом в окупованих територіях характеризується відсутністю правопорядку, а відмова співпрацювати з окупаційною владою може призвести до втрати майна. “Це все бандитське рейдерське захоплення”, – підсумував він.