Економіка Країна Новини Суспільство Технології

Як виглядає 3D-макет EXPO 2030 в Одесі та яка майбутня доля проєкту

Як виглядає 3D-макет EXPO 2030 в Одесі та яка майбутня доля проєкту

28 березня українцям показали, як буде виглядати майданчик Всесвітньої виставки, за проведення якої бореться Україна. Макет EXPO 2030 презентували у масштабі 1:10 000.

Як передає NW, макет в найдрібніших деталях відображає архітектурний концепт британського бюро Zaha Hadid Architects. Для будівництва виставки будуть використовуватися матеріали з низьким вмістом цементу. Наша мета та мета архітекторів — побудувати одне з найбільш екологічних Експо у світі. Проєкт також передбачає реконструкцію Хаджибейської дамби та перенесення Об’їзної дороги.

«До будівництва павільйонів ми будемо залучати місцевих виробників матеріалів та місцевих будівельників. Я особисто зроблю все можливе, аби якомога більше українських компаній були задіяні в будівництві, аби якомога більше наших громадян отримали роботу під час створення EXPO 2030», — зазначив голова ГО «Громадська рада ЕКСПО 2030» Євген Лєвєнберг.

Змагання України за проведення ЕХРО 2030 перейшло на наступний етап. 22 та 23 березня дослідницька місія Міжнародного бюро виставок детально вивчила проєкт. Українська делегація відповіла на всі питання представників МБВ. Далі учасники дослідницької місії складуть звіт про українську заявку для виконкому бюро.

«Це була боротьба за Україну. Виконком бюро оголошує рішення про спроможність заявок всіх країн у червні цього року. Україна пройшла всі минулі етапи достойно, навіть попри війну. Ми віримо, що представники бюро ввійдуть в положення України. Це дозволить нам взяти участь в голосуванні за місто-господаря й остаточно вибороти проведення ЕХРО 2030 в Одесі, — повідомив заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Роман Григоришин.

Зараз українська дипломатія активно працює над зростанням підтримки України серед 170 країн-членів Бюро міжнародних виставок. Для перемоги на голосуванні в листопаді цього року Одесі як місту-кандидату необхідно набрати щонайменше 86 голосів.

«Дипломатичні переговори тривають. ЕХРО — це питання іміджеве, залучення інвестицій і відкриття країни світу. Тому що саме з ЕХРО деякі країни відкривалися світу, як, наприклад, Китай з виставкою у Шанхаї. Для України ж це можливість показати, що ми сильна, економічно стабільна, квітуча держава, яка базується на своєму неймовірному народі», — зазначила директор департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України.

EXPO 2030 в Одесі має стати квінтесенцією довгострокового повоєнного відновлення України. Виставка буде стимулювати та підсилювати відбудову держави та вступ до Європейського союзу, залучаючи відвідувачів, інвесторів

«Ми очікуємо, що проведення Всесвітньої виставки дасть додаткові відсотки до Валового внутрішнього продукту України та близько 3% прямих іноземних інвестицій, які входять в країну. Побудова ж самого майданчика потребуватиме понад 2 мільярди доларів та близько 9 мільярдів доларів на розвиток регіону», — зазначив радник прем’єр-міністра України Кирило Криволап.

Представники бізнесу підтримують змагання України за проведення ЕХРО 2030 з першого дня ініціативи.

«Проведення ЕХРО 2030 в Одесі буде прикладом справедливого ставлення стосовно України. Саме справедливий підхід має визначати майбутнє повоєнної України, повоєнної Європи та світу. Виставка дозволить нам показати, що ми готові жити далі, перемагати та квітнути та досягати поставленої мети», — зазначив голова президії ГО «Громадська рада ЕКСПО 2030 Одеса» Вадим Мороховський.

Довідка:

Україна почала змагатися за Всесвітню виставку до повномасштабного вторгнення росії. Заявку за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було подано до Міжнародного бюро виставок у жовтні 2021 року.

З початком повномасштабного вторгнення першої задачею команди ЕХРО 2030 Odesa було усунення росії зі змагального процесу. Адже москва змагалася за Всесвітню виставку, як і Одеса, Пусан, Рим та Ер-Ріяд. Українські дипломати та міжнародна спільнота домоглися відкликання заявки з боку країни-агресора.

29 листопада 2022 руку заявку Одеси як міста-кандидата на проведення ЕХРО 2030 презентував президент України Володимир Зеленський.


22 Травня

У Києві усунули багаторічну проблему: подробиці

Мінекономіки повідомляє про підписання рамкової угоди для втілення Ukraine Facility

Верховна Рада створила ТСК щодо закупівель дронів і спорудження фортифікацій

Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Поліцейські Києва стали мобільнішими та отримали перші результати (ФОТО)

Фінляндія виробляє у понад п’ять разів більше артилерійських боєприпасів, ніж до лютого 2022 року – міністр

Метро на Виноградар 2.0: чи врятує новий тендер сумнозвісний довгобуд?

Як вирахувати калорійність готової страви: простіше, ніж здається на перший погляд

Зеленський обговорив з Алієвим енергетичну ситуацію в Україні

У Києві сьогодні обмежать рух транспорту: схема

Шевченко і Пушкін. Різні погляди на давню Русь

У Пентагоні відреагували на прохання України дозволити бити по Росії зброєю США

21 Травня

В Білгороді-Дністровському започатковано щорічну премію “Учитель та Вихователь року”

Громада Київщини передала в Харків спеціальне харчування: подробиці

Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

Євросоюз не має сумнівів щодо легітимності Зеленського – Стано

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ