Агропром Актуально Економіка Країна Новини Політика У світі У фокусі

Єврокомісія не отримувала запити на подовження заборони на імпорт українського зерна

Єврокомісія не отримувала запити на подовження заборони на імпорт українського зерна

Єврокомісія інтенсивно працює з Болгарією, Угорщиною, Румунією, Словаччиною та Польщею, а також з Україною і Молдовою, щоб збільшити пропускну спроможність так званих «ліній солідарності», через які Україна експортує свій урожай за кордон. Про це на щоденному брифінгу заявив представник Єврокомісії Балаш Уйварі.

Коментуючи наміри Польщі подовжити заборону на імпорт української агропродукції, представник Єврокомісії зазначив, що офіційних запитів щодо цього виконавча влада ЄС не отримувала.

«Єврокомісія на цьому етапі не отримала жодного запиту на продовження виняткових і превентивних заходів від п’яти прифронтових держав-членів (Болгарії, Угорщини, Румунії, Словаччини й Польщі – ред.). Наразі наші зусилля зосереджені на підтримці виведення української сільськогосподарської продукції на світовий ринок», – заявив Уйварі.

На уточнювальне запитання Радіо Свобода, як діятиме Єврокомісія в разі отримання такого запиту, її представник зауважив, що «гіпотетичні сценарії» не є предметом для коментарів, додавши також, що «якщо в майбутньому відбудуться зміни, ми розглянемо їх, коли вони матеріалізуються».

Коментуючи можливий перегляд санкцій на вимогу Росії, яка висунула умови для повернення до Чорноморської зернової ініціативи, в Єврокомісії нагадали, що обмеження не застосовували до сільськогосподарської продукції й «деяких добрив».

«Думаю, з санкціями все ясно, вони схвалені. До цього часу у нас було 11 пакетів, і всі питання щодо можливих переглядів є спекулятивними (…). Санкції погоджені, й ми залишаємося при своїх рішеннях», – наголосила представниця Єврокомісії з економічних питань Аріанна Подеста.

Польща наполгає на тому, щоб заборона на імпорт агропродукції з України залишалася чинною. Напередодні прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща не відкриє свій ринок для українських зернових продуктів після 15 вересня. Саме до середини вересня діє заборона на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до пʼяти країн – Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини.

За словами Моравецького, польський ринок буде закритий для українського збіжжя навіть, якщо Єврокомісія не продовжить мораторій на імпорт українського зерна до кількох європейських країн. За його словами, це рішення «не проти українців, а для польських фермерів». Водночас Моравецький зазначив, що транзит українського зерна територією Польщі може бути продовжений.


14 Червня

Як укріпити нігті в домашніх умовах: секрети краси

«Економічне бронювання» від мобілізації: що пропонує новий законопроєкт

Держдепартамент не причетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Грошова допомога сім’ям загиблих військових: які виплати нараховують в Київській області

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня

У Подільському районі утворився “водоспад”: столична влада пояснила причину

Президент повідомив про підписання безпекової угоди між Україною та Японією

як курорти окупованого півдня зустріли літо-2024

Перед самітом у Швейцарії Китай проштовхує свій мирний план – Reuters

Посла Вірменії в Білорусі викликали до Єревана

Вперше за 30 років: як столична влада пояснила затоплення вулиць

В Італії стартує саміт «Групи семи» (G7), сьогодні говоритимуть про Україну

Як зменшити розширені пори: 5 активів у косметиці, які допоможуть зробити шкіру гладкою

помічник держсекретаря США про стан української енергетики

Міноборони Канади повідомило про відправку до України бронемашин канадського виробництва

На Київщині викрили великий підпільний алкогольний цех: що відомо

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ