Економіка Новини Політика У світі У фокусі

Єврокомісія запропонує заходи для переведення ВПК у «режим воєнної економіки»

Єврокомісія запропонує заходи для переведення ВПК у «режим воєнної економіки»

Європейська комісія запропонує у вівторок заходи щодо переведення підприємств військово-промислового комплексу в «режим воєнної економіки» – це стане відповіддю ЄС на російське вторгнення до України.

Європейський комісар з промислового розвитку Тьєррі Бретон, зокрема, запропонує на розгляд членів ЄК рекомендації щодо збільшення закупівель озброєнь, які виробляють європейські компанії.

«Нам необхідно змінитися і повернутися обличчям до завдань воєнної економіки. Це, зокрема, означає, що оборонна промисловість ЄС повинна взяти на себе додаткові ризики», – заявив Бреттон, якого цитує агенція Reuters.

Бретон, який нещодавно керував кількома високотехнологічними компаніями, заявив, що з урахуванням ймовірного повернення Дональда Трампа до Білого дому та його особливої позиції щодо зобов’язань США в рамках НАТО — Європі доведеться помножити зусилля у забезпеченні своєї оборони.

«У нинішньому геополітичному контексті Європа має взяти на себе підвищену відповідальність за свою власну безпеку, незалежно від результатів виборчих кампаній, які можуть змінюватися кожні чотири роки», – каже Бретон.

Чиновники ЄС стверджують, що суто національні зусилля менш ефективні, і хочуть, щоб органи ЄС відігравали більшу роль у політиці оборонної промисловості.

Читайте також: Bloomberg: прем’єрка Естонії пропонує випустити євробонди для оборони

Пропозиції Бретона включають створення європейської версії схеми іноземних військових продажів США, згідно з якою Сполучені Штати допомагають іншим урядам купувати у американських збройових компаній.

Інша пропозиція дозволить ЄС змусити європейські збройні фірми віддавати пріоритет європейським замовленням під час кризи.

Щоб стати реальністю, ці пропозиції потребуватимуть схвалення 27 країн-членів ЄС, які часто не бажали поступатися повноваженнями в оборонних і військових питаннях, а також Європейського парламенту.

Ці пропозиції також будуть уважно вивчені НАТО, яка заявила, що вітає зусилля ЄС допомогти європейській обороні, але попередила, що вони не повинні дублювати чи суперечити роботі трансатлантичного альянсу.

Очікується, що пакет Бретона включатиме близько 1,5 мільярда євро фінансування до кінця 2027 року – скромна сума у світі великомасштабних оборонних закупівель. Але офіційні особи кажуть, що пакет створить правову базу, яка дозволить набагато більше скоординованих витрат у наступні роки, якщо ЄС захоче збільшити фінансування.

Представники Єврокомісії кажуть, що хочуть, щоб Київ брав участь у запропонованих нових схемах для посилення спільних закупівель і виробничих потужностей, хоча Україна не є частиною ЄС.


30 Травня

Смартфоны в повседневной жизни: как технологии изменили подход к коммуникации и здоровью

США можуть «адаптувати та відкоригувати» позицію щодо ударів своєю зброєю по території Росії

Як боротися з павутинним кліщем на листі огірків

Українські дрони б’ють по російських НПЗ. Що це дає і чому незадоволені США

Умєров каже, що обговорив з Остіном право України бити по військових цілях у Росії

У Києві накрили мережу нелегальних гральних закладів

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ