Актуально Економіка Київ Країна Новини

Загальний бюджет відновлення Ірпінської громади на Київщині – близько $1 млрд

Загальний бюджет відновлення Ірпінської громади на Київщині – близько $1 млрд

Олена Шуляк в Ірпіні. Фото - sluga-narodu.com


Народна депутатка Олена Шуляк розказала про відбудову міста у другу річницю його звільнення

У місті Ірпінь на Київщині, 70% житлового фонду якого зазнало у 2022 році руйнувань внаслідок російської збройної агресії, вже відновили переважну більшість постраждалої не лише житлової, а і соціальної інфраструктури, при цьому відновлення критичної інфраструктури вже завершене на 100%. 

Про це на церемонії “Кожна цеглина важлива” з нагоди 2-ї річниці звільнення міста-героя Ірпінь повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, передає NW.

У громади попереду ще дуже багато відновлювальних робіт, фінансування яких забезпечується за рахунок як бюджетних коштів, так і донорської допомоги. Зокрема, у межах державної програми компенсацій єВідновлення фінансування склало 1,5 млрд гривень, а ще 2,2 млрд гривень – кошти благодійників та інші державні програми. При цьому, загальний бюджет відновлення Ірпінської громади складає на сьогодні приблизно $1 млрд. 

За її словами, збитки житлової, соціальної та критичної інфраструктури громади за результатами російської збройної агресії у 2022 році сягнули щонайменше 25 млрд гривень. Зокрема, зафіксовано 3247 пошкоджень житлового фонду – пошкоджено або зруйновано 2613 приватних будинків і  515 багатоповерхівок, з яких щонайменше 25 зруйновані повністю. Однак завдяки об‘єднаним зусиллям держави, українців, міжнародних партнерів і донорів переважну більшість об‘єктів вже вдалося відновити. 

Станом на сьогодні – через два роки звільнення міста Ірпінь, там повністю відновлена критична інфраструктура – 37 котелень та 12 КНС. Відновлена соціальна інфраструктура – 11 амбулаторій та 6 закладів вторинної медицини. Відновлено 10 шкіл та 12 дитячих садочків, ще один – будується. Відновлено 501 багатоповерховий будинок. 20 багатоповерхових будинків, які підлягають демонтажу – вже демонтовані. Будівництво нових на місці зруйнованих в переважній більшості перебувають на стадії проектування”, – повідомила Шуляк.

Парламентарка додала, що для фінансування процесів відновлення громади використовувались як бюджетні, так і донорські кошти. Зокрема, 1,7 млрд гривень залучено в рамках програми єВідновлення, а ще 2,2 млрд гривень – кошти благодійників та інші державні програми.

Попереду, за її словами, роботи ще багато – залишається відремонтувати до 100 багатоповерхівок, а також центральний будинок культури, дитячо-юнацьку спортивну школу, центральний міський стадіон «Чемпіон» та 540 приватних будинків. При цьому, загальний бюджет відновлення громади складає приблизно $1 млрд. 

Рівно рік  назад – під час першої річниці звільнення міста Ірпінь, разом з керівництвом громади ми приймали тут делегацію з Кореї – говорили про її відновлення. А сьогодні ми зібралися тут вже величезним колом тих, хто всі ці два роки допомагає відновлювати наше місто – герой. Два роки назад воно було містом смутку і страшенного горя, а сьогодні це місце натхнення, надії і розбудови. Попереду ще багато роботи – капітальні ремонти багатоповерхівок, будівництво нової інфраструктури, якої потребують громади Ірпеня тощо, але об’єднуючись нам всього вистачить – і сил, і фінансів”, – підсумувала Олена Шуляк. 


26 Травня

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

Загострення напруги між Китаєм і Тайванем: чи ймовірне військове протистояння

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

Як по типу фігури зрозуміти, чи є дисбаланс гормонів

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Інцидент на залізниці у Білій Церкві – підліток втратив ногу

Україна, війна і Канський фестиваль: росіяни повертаються до Канн

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

25 Травня

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

БФ “Вогонь запеклих не пече” почав черговий збір для військових

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

Розваги на залізниці ледь не закінчились трагедією: у Білій Церкві госпіталізували підлітків

Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з Росією?

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ