Залужний розкрив деталі створення штабу в Німеччині для планування операцій

Ексголовнокомандувач Збройних Сил України та чинний посол України у Великій Британії Валерій Залужний поділився інформацією про створення оперативного штабу у Вісбадені, який став важливим елементом у координації військової допомоги Україні та плануванні військових операцій.
Про це розповідає NewsWeek
У своєму дописі на Facebook Залужний зазначив, що після початку повномасштабної війни постачання озброєння від міжнародних партнерів суттєво зросло. Проте, це викликало нові труднощі, зокрема в сфері логістики та ремонту техніки. У квітні 2022 року на базі Європейського командування США у Штутгарті було створено координаційний центр, який згодом перенесли до Вісбадена.
Створення спільного штабу
Влітку 2022 року виникла потреба у формуванні спільного штабу з партнерами, який би здійснював аналіз потреб ЗСУ на основі запланованих військових операцій. Це стало необхідним, оскільки союзники почали сумніватися у доцільності передачі певних видів озброєння.
Завдяки підтримці Великої Британії, реалізація цієї ідеї стала можливою. Штаб у Вісбадені розширив свої функції, перетворившись на платформу для спільного планування операцій, проведення військових навчань та формування запитів на озброєння. Потреби, визначені у цьому штабі, передавалися до Вашингтона та європейських столиць.
“Цей штаб справді став нашою з партнерами секретною зброєю у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації”, – зазначив Залужний.