Країна Новини Політика Суспільство У фокусі

Зеленський не готується до виборів через воєнний стан в Україні

Зеленський не готується до виборів через воєнний стан в Україні

Українська влада наразі не планує проведення виборів, оскільки це є неможливим в умовах воєнного стану. Про це в коментарі зазначив радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин.

Про це розповідає NewsWeek

«Ми не готуємось до проведення виборів, бо вибори у воєнний час неможливі, згідно з Конституцією, чинним законодавством та здоровим глуздом через безпекові виклики», – сказав Литвин.

30 березня видання The Economist з посиланням на урядові джерела повідомило, що президент України Володимир Зеленський провів нараду, під час якої, нібито, було віддано доручення готуватися до виборів після завершення бойових дій. Американські аналітики вважають, що мир може бути встановлений до кінця квітня.

За інформацією видання, перше підтвердження можливості виборів може з’явитися напередодні або 5 травня, коли спливає крайній термін парламентського голосування щодо продовження воєнного стану, що закінчується 8 травня.

Скасування воєнного стану є необхідною умовою для початку виборчого процесу. Хоча джерела не мають єдиного погляду на точні терміни, більшість вважає, що Зеленський налаштований на проведення виборів влітку.

Законодавство України вимагає щонайменше 60 днів для передвиборчої кампанії, тому найраніший термін для початку виборів може бути на початку липня. Деякі джерела стверджують, що кампанія мала б тривати три місяці, що є необхідним для відновлення списків виборців.

Раніше Володимир Зеленський стверджував, що після закінчення війни воєнний стан буде скасовано, і вибори відбудуться відповідно до українського законодавства.

Незважаючи на те, що формально президентські повноваження Зеленського мають завершитися в травні 2024 року, Україні не вдається провести вибори через воєнний стан, що діє від початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року. Неможливість проведення виборів у таких умовах закріплена в українському законодавстві та підтримується провідними політичними силами, включно з опозиційними до президента.

Останніми тижнями в Україні спостерігаються активні зусилля щодо можливого досягнення миру. Нещодавно в Ер-Ріяді пройшли кілька раундів переговорів за участю представників США, України та росії. Президент США Дональд Трамп зазначив, що «великий прогрес» було досягнуто в цих переговорах. Проте сторони продовжують звинувачувати одна одну в порушенні мораторію на удари по енергетичній інфраструктурі.


18 Червня

Україна поверне ідентифіковані тіла російських військових після експертизи – Клименко

Простатит: як розпізнати і подбати про здоров’я чоловіка

Курс долара в Україні до кінця 2025 року: експертний прогноз та впливові чинники

На Київщині викрито службовців, які приховували самогубство військового

Верховна Рада запровадила множинне громадянство: що зміниться для українців

На Закарпатті у ДТП з мотоциклом загинув 16-річний підліток, ще один у реанімації

Ілон Маск очолив рейтинг найбагатших людей світу у 2025 році за версією Bloomberg

Літієве родовище «Добра» в Кіровоградській області може стати першим спільним проєктом США та України

ВАКС присудив Михайлу Головку дев’ять років ув’язнення за хабарництво і незаконне зберігання боєприпасів

Кір Стармер підтвердив незмінну підтримку України після розмови із Зеленським

Розмір пенсій народних депутатів України у 2025 році: хто отримує найбільше

ППО України знищила 30 російських безпілотників під час масованої атаки

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на 2 млрд канадських доларів

США висловили співчуття жертвам ракетного удару рф по Києву

У Києві кількість жертв ракетного удару по багатоповерхівці зросла до 21

Спецпредставник США Кіт Келлог планує візит до Білорусі для переговорів

БІЛЬШЕ НОВИН