Країна Новини Події Політика Суспільство У фокусі

ЗСУ вночі вивели з ладу одну з чотирьох військових баз військ РФ у Мелітополі – Федоров

ЗСУ вночі вивели з ладу одну з чотирьох військових баз військ РФ у Мелітополі – Федоров

Вночі на 3 липня Збройні сили України вивели з ладу одну з чотирьох військових баз російських військ в окупованому Мелітополі Запорізької області. Про це повідомив міський голова Іван Федоров.

«Нанесли більше 30 ударів виключно по російській військовій базі. Очікуємо великий потік мелітопольців на евакуацію. Наше завдання – допомогти розміститись людям, які хочуть виїхати до Запоріжжя», – йдеться у повідомленні.

Також, за його даними, 2 липня «завдяки силам спротиву» російський бронепоїзд з боєприпасами зійшов з рейок.

«Наразі окупанти намагаються зробити провокації про те, що був обстріл мирних районів, постраждало мирне населення, зруйновано міську інфраструктуру. Цього не було! ЗСУ роблять все задля того, щоб повернути мирне життя і українську державність в Мелітополь. Все, що можуть зробити окупанти – тікати з нашого міста», – додав він.

Інформацію про вибухи у Мелітополі підтвердили місцеві українські ЗМІ.

Російське державне видання «РИА Новости» написало, що «українські війська двічі за ніч обстріляли Мелітополь». Видання вказало, що під обстріл «потрапив мікрорайон Авіамістечко».

Наразі в ЗСУ не коментували цієї інформації.

Мер окупованого Мелітополя Іван Федоров заявив раніше, що в цьому місті посилилися викрадення людей, які, на думку російських військових, можуть очолювати спротив проти окупації.

Перевірити ці твердження незалежно наразі немає можливості.

Читайте також: ЗСУ можуть звільнити Херсон і Мелітополь від російських окупантів уже в найближчі тижні – Федоров

Мелітополь перебуває під контролем військ РФ від 25 лютого. На початку травня мер Федоров заявляв, що з окупованого міста виїхали понад 60% жителів, а основними проблемами тих, хто залишився, стали дефіцит продуктів та безробіття.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 4677 випадків загибелі, 5829 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. Серед загиблих – щонайменше 321 дитина. Це дані до півночі 23 червня. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.


5 Жовтня

Комітет ВР підтримав до другого читання законопроєкт про підвищення податків – Железняк

Харків, Дніпро і Кременчук отримають модульні газові котельні – Шмигаль

Незгодні з політикою Угорщини українські біженці можуть звертатися до суду – єврокомісар

«Радіо Свобода стало для Ігоря Качуровського чудовим інструментом просвітницької роботи»

Вколотися кактусом: про що хоче попередити квітка, згідно з прикметами

під час «Рамштайну» Україна представить план перемоги всім партнерам

йшлося про ситуацію на фронті і співпрацю

Канада та Франція засудили викрадення Росією українських дітей

4 Жовтня

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

ЄС готує санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет до РФ

НАБУ скерувало до суду справу про підозру в незаконному збагаченні нардепа Клочка

«Українська література – це самоствердження». У Львові триває LvivBookForum

Як не можна використовувати пральну машину, розповіли експерти

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

Зеленський розповів про доповідь Сирського про «активні дії» на Курщині

Пекін всіляко підтримує Москву у війні проти України – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ