Київ Країна Події Публікації Суспільство

Квартиры, машины, HARLEY-DAVIDSON и десятки теневых миллионов: как экс-депутат Киевсовета от БПП Дрепин продолжает обворовывать киевлян

Квартиры, машины, HARLEY-DAVIDSON и десятки теневых миллионов: как экс-депутат Киевсовета от БПП Дрепин продолжает обворовывать киевлян

В Украине и столице в частности люстрация провалилась, а многие бывшие кадры Януковича возобновляются на должностях и стремятся остаться на коррупционных потоках и схемах, выстроенных дельцами «преступного режима» (укр.).

Як стало відомо журналістам NW, серед таких «кадрів» – колишній член молодої команди ексмера Києва Леоніда Черновецького, колишній депутат Київради Антон Дрепін (фракція «БПП-Солідарність»). Зокрема після депутатської каденції та дострокового завершення політичної кар’єри (на минулих виборах до Київради Дрепін балотувався від Пальчевського і з тріском програв виборчі перегони) у Києві продовжують працювати підприємства цього члена команди «Космосу». І, як виявилося, ці фірми фактично паразитують на міському бюджеті. А це вже очевидний злочин в умовах коронакризи та багатомільйонних витрат кошторису міста на медицину. Тобто замість рятування життів киян у столиці працюють корупційні годівниці, на яких збагачуються такі «кадри», як Дрепін.

Звідки взявся у Києві Антон Д.

Аналізуючи історію успіху колишнього депутата Київради від партії Петра Порошенка, варто зупинитися на низці цікавих фактів у його біографії.

Так, за інформацією з відкритих джерел відомо, що Антон Дрепін народився 1987 року в Німецькому місті Потсдам. Громадянство України отримав уже після закінчення житомирської школи №17 у 2004 році. І одразу після школи у Антона стартував стрімкий кар’єрний ріст – він почав працювати на «Правекс-банк» Черновецького. Без вищої освіти, лише зі шкільним атестатом, Антон дуже швидко зайняв крісло заступника директора, а до 2009 року йому вдалося піднятися до посади директора відділення «Правекс-Банку».

Просто запаморочливий успіх – зауважте! Адже Антону Дрепіну на той час виповнилося лише 22 роки, і він на той час ще не мав вищої освіти. Школи в Житомирі, мабуть, дають таку базу знань, яку не зрівняти з європейськими університетами, – після 11-го класу звідти виходять «геніями».

Але на цій посаді Антон Дрепін не затримався і того ж 2009 року був призначений заступником директора КП «Автотранспортне підприємство Київради». І лише у 2010 р. в офіційній біографії посадовця нарешті з’явилася інформація про вищу освіту.

Саме цього року він отримав диплом магістра фінансів Київського національного торговельно-економічного університету.

В кулуарах політичного істеблішменту кажуть, що навчання цього кадра було заочним, адже увесь час після школи Дрепін працював на відповідальних керівних посадах. Не виключено також, що магістерську «корку» Антон просто купив, як це часто трапляється серед вітчизняних посадовців і політиків.

Уже з дипломом про вищу освіту кар’єра Дрепіна почала рухатися «космічно» швидко – у 2010 р. він очолив КП «Київжитлоспецексплуатація», а у 2011 р. став першим заступником начальника КП «Київжитлоспецексплуатація» (як перспективний член «молодій» команді тогочасного епатажного мера Черновецького, адже ще з часів «Правексу» Дрепін буквально «виріс» під крилом свого сумнозвісного «співучого» покровителя, який згодом очолив київську владу).

Примітно, що хоч Дрепін й увійшов до складу політичної складової Київської міської ради ще при Черновецькому, він затримався тут і при наступних очільниках міста і президентах (Янукович-Порошенко-Зеленський). Стабільним у його житті лишалося і те, що в різні роки своєї діяльності Дрепін постійно фігурував у кримінальних справах з корупційними епізодами. Адже впливові «дяді» нагорі, напевно, допомагали йому виходити сухим з води.

У чому саме підозрюється Дрепін

Зокрема, Андрій Дрепін засвітився у справі про присвоєння коштів в особливо великому розмірі в комунальному підприємстві «Київжитспецексплуатація». Відкриті джерела повідомляють, що ці схеми мають відношення до будівництва відомого Театру на Подолі, який мали відкрити до Євро-2012. Тоді на спорудження масштабного об’єкту було виділено близько 32 мільйонів, а вкладено в будівництво лише 300 тис. грн. Будівельні роботи проводились тільки протягом одного року, в період з 2008 по 2009 рік. В результаті театр довелося добудовувати вже після Майдану за часів іншого президента (Петра Олексійовича) та іншого мера столиці (Віталія Кличка).

Також Дрепін фігурував у кримінальній справі  щодо розтрати коштів спеціального фонду Київського міського бюджету. Тоді сума розтрати склала 25 мільйонів гривень. Обурливим залишається і той факт, що цю подію тихо зам’яли і навіть не вносили її до реєстру досудових розслідувань. Це наштовхує на думку про корупцію, адже самі собою такі питання явно не вирішуються і без сліду не зникають.

Однак навіть кримінальні справи не завадили Дрепіну у 2015 році створити та очолити ТОВ «Київські міські проекти», яке активно почало співпрацювати виключно з комунальними підприємствами столиці. У цьому ж 2015 році Дрепін став депутатом Київської міської ради VIII скликання. Представляв у раді Подільський район Києва. Став членом постійної комісії з питань бюджету та соціально економічного розвитку.

За оцінками журналістів, в рейтингу активності депутатів Дрепін постійно був «аутсайдером», питаннями виборців не займався, зате активно будував власні «бізнес-проекти» користуючись своєю владою. Зокрема, його пов’язують з незаконним захопленням ділянки комунального пляжу на Трухановому острові.

Про це докладніше писало видання Bigmir. Як йдеться в публікації, отримати землю приватним особам допоміг депутат Антон Дрепін, якому належить скейт-парк «Gavanь», розташований неподалік від «ЮБК».

До речі, ще у 2017 році Київрада створювала тимчасову контрольну комісію з перевірки законності розміщення МАФів на Трухановому острові, а також з перевірки законності передачі земельних ділянок у власність або користування.

Співпадіння? Але до її складу увійшов і Антон Дрепін, який по логіці повинен був перевіряти законність власного ж бізнесу, а також бізнесу своїх партнерів. Тому не дивно, що після  двох років роботи комісія так і не опублікувала жодного звіту.

Як саме у Києві Антон став мультимільйонером та не сів за грати: історія успіху підступного кадровика

Відповідно до декларації за 2016 рік, на початку політичної кар’єри річний дохід Антона Дрепіна склав 967,1 тис. грн.

З них зарплата –  37,1 тис. грн і дохід від підприємницької діяльності – 930 тис. грн, нагадує видання «Киеввласть».

При цьому у  Дрепіна не було нічого: ні квартири, ні машини, ні цінного майна. Однак, що дивно, накопичення Антона Дрепіна становили 1 млн 450 тис. грн готівкою.

А вже на фініші депутатства у 2020 році дані у звітній декларації помітно змінилися – родина Дрепіних стала помітно заможнішою. За останні чотири роки, поки Дрепін був депутатом Київради, він придбав квартиру у столиці, площею більше 150 метрів квадратних (вартість такого житла становить як мінімум кілька мільйонів гривень).

Ще одна квартира, площею 85 квадратів, також з’явилася у антоновій декларації. А також будинок, автівки Mersedes-Benz, Volkswagen і навіть мажорний мотоцикл HARLEY-DAVIDSON. А також більше двох мільйонів гривень готівкою, кошти на рахунках у різних банках, цінні папери тощо. за попередніми оцінками, рахунок статків Антона вже злічується десятками мільйонів.

Очевидно, до життя і майна ексдепутата мали б прискіпливе віднестися антикорупційні органи та покарати ставленика Черновецього-Януковича за незаконне збагачення. Проте за дивним і диким збігом обставин цього нажаль не відбувається.

Чим зараз займається людина «Космосу» і Януковича

Цікаво, але гучний програш на останніх виборах до міської ради поки ніяким чином не вплинуло на бізнес Антона, який він налагодив за часу своєї депутатської каденції. Безплідної для містян, але вигідної для нього самого.

За даними журналістів, Дрепін досі контролює створені за часів депутатства грошові потоки, які з міського бюджету напряму течуть до його кишень. Зокрема, через ряд підставних компаній Дрепін отримує кошти платників податків, які б мали йти на оновлення диспетчерських служб столиці. Наразі гроші на них виділяють з міського бюджету, але дієвої диспетчерської служби насправді по факту не існує, лише на папері. Про це докладніше нещодавно писало видання у матеріалі «Чому у столиці не працюють аварійні кнопки у ліфтах: хто винен і що робити».

Також продовжують працювати ТОВ «Київські міські проекти»,  ТОВ «ЖХ», та багато інших фейкових підприємств Дрепіна, які фактично освоюють десятки мільйонів гривень з міського бюджету. Але по факту не приносять жодної користі Києву та містянам. У контексті ж системи диспетчерських служб міста можна стверджувати, що Київ опинився на межі колапсу, що несе ризики навіть для життя пересічних людей. Наприклад тих, хто щоденно користуються ліфтами у висотках, ризикуючи своїм життям.

Замість висновку

Виглядає дуже дивним той факт, що після стількох скандалів, кримінальних справ і змін влади усіх рівнів, Дрепін все ще залишається на плаву. Хто стоїть за цим «школярем», чия кар’єра так стрімко злетіла навіть без вищої освіти? Якщо глибоко проаналізувати факти, то теорія про завербованих агентів сусідньою державою зовсім  не виглядає абсурдною.

Не треба тішити ілюзіями, що теперішня війна має чітку лінію фронту – ворожі солдати працюють глибоко в тилу, на високих посадах і мають просто фантастичні фінансові успіхи. Можливо, один з них – Андрій Дрепін, якому, чомусь, постійно «щастить», який збагачується і легко уникає кримінальної відповідальності за розкрадання бюджету, ласих столичних земель та інші махінації.


28 Березня

“Patriot” потрібні тут і зараз, для захисту людських життів – Олександр Левченко

Куди піти у Києві: найцікавіші події цих вихідних

кому та як вдалося отримати компенсацію за програмою «єВідновлення»

Міноборони Німеччини повідомило про новий пакет військової допомоги для України

Представник Мінінфраструктури України розповів про два основних питання, які обговорили у Польщі. Ексклюзив

у Варшаві відбулися переговори урядів України та Польщі

у Польщі завершилися переговори щодо розблокування кордону – вони тривали 6 годин

У Київській області перейменували населені пункти: нові назви

Блендер: ваш надежный помощник для приготовления еды

У Варшаві почалися переговори урядів України та Польщі

Теракт у “Крокусі”- не перша спроба російських спецслужб пов’язати теракти ісламістів з Україною: подробиці

Блінкен та Столтенберґ «обговорили підтримку НАТО України» – Держдепартамент США

“Із полум’я зродились”: у Львові відкривається виставка про Героїв сьогодення

На виїзді з Києва перекриють дорогу: схема

Готуємо в піст: грибна підлива до гарніру

СБУ заочно повідомила про підозру урядовцю РФ у сприянні перекиданню російських військ через Бердянськ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ