Країна Новини Події Права людини Суспільство

Отец-иностранец забирает ребенка у украинки

Отец-иностранец забирает ребенка у украинки

У одесситки Дарьи Войчеховской могут отобрать и навсегда вывезти за границу четырехлетнюю дочь из-за превышения полномочий Министерством юстиции и неправомерного решения Одесского апелляционного суда, передает NW (укр.).

Дарина та її чоловік, поляк Томаш, розлучилися наприкінці 2019 року за обопільною згодою. До цього пара прожила у шлюбі 7 років, але стосунки зіпсувалися з народженням дитини: немовля дратувало чоловіка, його напружувало, що воно плаче, що потрібно вставати вночі, пізніше йому заважали іграшки й гамір у будинку. В результаті вони стали жити в різних кімнатах, і конфлікти в родині призвели до розпаду сім’ї.

При розлученні Дарина звернулася до Приморського районного суду м.Одеси з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини і визначення її місця проживання. Чоловік паралельно звернувся в Польщі з аналогічною заявою, в якій однією з позовних вимог зазначено визначення місця проживання дитини з батьком. Але потім на засіданні в Окружному суді Варшави Томаш відмовився від цього позову.

Також батько звернувся в органи опіки Одеси з проханням про встановлення участі у вихованні дитини та порядку побачень з батьком. Дарина запропонувала графік побачень, але Томаш на контакт з органами опіки та піклування не вийшов.

Натомість у січні 2020 року він звернувся до суду м.Одеси з позовом “Визнати незаконним утримання дитини на території України і повернути неповнолітню дочку до батька”, посилаючись на Європейську Конвенцію про викрадення дітей. Коли суд першої інстанції йому відмовив, Томаш в суді апеляції змінив адвоката і через посольство України в Польщі звернувся до Міністерства юстиції України. Мін’юст направив до Апеляційного суду листа з вимогою прискорити розгляд справи.

«Я розцінюю лист Міністерства юстиції як прямий тиск на суд, це виходить за межі їх повноважень, – зазначає Дарина. – Апеляційний суд зі свого боку повинен був заявити про тиск, але замість цього провів абсолютно механічне засідання. Розгляду справи як такого не було. Слухання відбувалося онлайн і зайняло 5 хвилин. Сторона батька не виступала, пославшись на проблеми зі зв’язком. Ніяких питань ніхто нікому не поставив. Судді нібито вийшли в дорадчу кімнату, і, пробувши там буквально три хвилини, повернулися з рішенням: «Скасовано рішення першої інстанції, і винесено нове рішення». Це означає відібрання дитини у матері і повернення її до батька на територію Польщі».

Дарина подала заяву в касаційну інстанцію з переліком усіх грубих порушень норм процесуального права з проханням призупинити його і заслухати їх.

Паралельно з процесами в Україні Томаш у Польщі подав позов про позбавлення Дарини батьківських прав, навіть не повідомивши її про це. Підстав для цього немає ніяких, однак Томаш вважає, що так буде справедливо.

«Це психологічний тиск на мене, він використовує доньку як важіль з метою повернути мене або покарати, – впевнена Дарина. – Адже він сам якось зізнався мені, що не збирається виховувати дівчинку, вона буде жити з його мамою».

Зараз доля доньки в руках касаційної інстанції, і невідомо, яке рішення вона винесе. На даний момент за законом внаслідок прийнятого дивним чином рішення апеляційного суду батько-іноземець може приїхати в будь-який момент і назавжди забрати доньку в матері.


30 Травня

У Києві накрили мережу нелегальних гральних закладів

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Гибель Алексея Навального в российской тюрьме: свидетельство преступного режима Путина

Як з користю застосувати часникові стрілки на городі: шкідники боятимуться

Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У столичного посадовця знайшли незадеклароване майно на десятки мільйонів доларів

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ