В Україні затверджено перелік релігійних організацій для бронювання священників

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) ухвалила перелік критично важливих релігійних організацій, які отримали право на бронювання військовозобов’язаних священників. Відповідний перелік сформовано згідно з Наказом № Н-82/11 від 6 червня 2025 року.
Про це розповідає NewsWeek
Які організації отримали право на бронювання?
У перелік потрапили 7736 релігійних організацій із загальної кількості близько 30 тисяч, що діють на території України. Це надає їм можливість здійснювати бронювання 100% своїх священнослужителів для забезпечення духовної підтримки громадян, особливо в умовах воєнного стану.
“Командування Сухопутних військ Збройних Сил України визнає важливу роль релігійних організацій у забезпеченні духовної підтримки населення в умовах воєнного стану та підтримує законодавчі ініціативи, спрямовані на стабільне функціонування цих установ”.
Умови та процедура бронювання священників
У Сухопутних військах ЗСУ зазначають, що процедура бронювання священників можлива лише за умови офіційного працевлаштування, перебування на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також підтвердження статусу відповідно до настанов релігійної організації. При цьому підкреслюється, що хоча релігійні організації мають право на відстрочку для священнослужителів, пріоритет віддається мобілізаційним потребам для підтримки обороноздатності країни.
Крім того, бронювання враховує квоти конфесійного представництва для військових капеланів у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших силових відомствах.
Командування Сухопутних військ ЗСУ закликає всі релігійні організації, які включені до відповідного переліку, відповідально ставитися до процесу бронювання, дотримуючись законодавчих норм і надаючи достовірну інформацію.