Актуально Думка Політика У світі

У ISW проаналізували майбутнє російських баз в Сирії

У ISW проаналізували майбутнє російських баз в Сирії

Навіть у разі збереження Росією деяких або всіх баз в Сирії, це буде великою геополітичною втратою для Москви, оскільки подальше базування російських військ у Сирії буде залежати від сирійських опозиційних груп, яких Кремль раніше називав терористами. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зібрали переконливі докази того, що Росія встановлює умови для евакуації своїх військових активів із Сирії, а також того, що російське військове базування не є безпечним.

Зокрема, супутникові знімки від 7 грудня показують три військово-транспортні літаки Іл-76 і один Ан-124 на російській авіабазі Хмеймім, можливо, для евакуації обмеженої кількості російських військових сил. Кремлю, ймовірно, доведеться здійснити значну кількість повітряних вильотів для належної евакуації з Сирії.

Також геолокаційні кадри, опубліковані 6 грудня, показали, що російські війська перевозять С-300 або С-400 і системи ППО «Тор-М1» поблизу Баніяса вздовж шосе М1 Лакатія-Тартус – можливо, в рамках тактичної передислокації або для евакуації з Сирії.

Читайте також: Союзника Путіна повалено. У світі реагують на події в Сирії

Як звертають увагу у ISW, російське джерело заявило 8 грудня, що війська РФ «повністю залишають Сирію» і виводять свої сили з авіабази Хмеймім і порту Тартус, а російські мілблогери, в тому числі військовослужбовець Повітряно-космічних сил Росії (ПКС), стверджували, що деякі російські війська відійшли до провінцій Латакія і Тартус кілька днів тому і залишають порт Тартус і авіабазу Хмеймім, але щонайменше одна група російських військовослужбовців опинилася в оточенні в невстановленому районі Сирії і чекає на допомогу або на узгоджений коридор для виходу.

Також Головне управління розвідки Міноборони України 8 грудня заявило, що російський фрегат класу «Адмірал Григорович» і вантажне судно «Інженер Трубін» вийшли з порту Тартус і що російські війська евакуюють озброєння з авіабази Хмеймім.

Неясно, чи буде Росія проводити виведення військ і евакуацію з Сирії після повідомлення російської агенції ТАСС увечері 8 грудня про те, що Росія отримала гарантії щодо російських військових баз від лідерів сирійської опозиції.

Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»

Але, як зауважують аналітики, втрата російських баз у Сирії матиме серйозні наслідки для глобальної військової присутності Росії та її здатності діяти в Африці.

«Втрата російських баз в Сирії, ймовірно, порушить російську логістику, зусилля з поповнення запасів і ротацію Африканського корпусу, особливо послабить російські операції і проектування сили в Лівії та країнах Африки на південь від Сахари», – йдеться у звіті.

У ISW додають, що крах режиму Асада і нездатність Москви зберегти цей режим також зашкодить глобальному іміджу Росії як надійного союзника, поставивши під загрозу її вплив на африканських автократів, яких вона прагне підтримувати, а також її ширшу геополітичну мету – позиціонувати себе як глобальну наддержаву.

Сирійські повстанці рано вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.

Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.

Місце перебування президента Башара Асада наразі невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано вранці 8 грудня.

Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»

Росія, його союзник, пізніше заявила, що Башар Асад вирішив залишити президентську посаду і залишив країну, давши «вказівку здійснити передачу влади мирним шляхом». За твердженням Москви, це сталося нібито в результаті переговорів Асада та учасників конфлікту, Росія у цих перемовинах не брала участі.

Згодом стало відомо, що Башар Асад із членами своєї родини прибув до Москви, Росія надала їм притулок..

Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.


14 Січня

внесок Німеччини в допомогу Україні становить близько 16%

Зеленський про заклики знизити мобілізаційний вік: спочатку треба доукомплектувати бриагади

збитки та перспективи відбудови станції

Курт Волкер пояснив, як миротворцям ЄС в Україні можуть допомогти США

«Слуга народу» Федієнко прокоментував заяви США про мобілізацію українців віком від 18 до 25 років

Зеленський запровадив санкції проти фінансового сектору Росії

Попередник Кіта Келлога розповів про «дві ролі генерала» під час його місії в Україні

13 Січня

Російські нафтобази горять, а танкери не пускають у порти. Через «енергетичні» втрати Росія може зупинити війну?

Законопроєкт щодо інформації з реєстрів, який критикують журналісти, внесли на розгляд ВР – Юрчишин

Індія може перестати приймати нафтові танкери, що потрапили під санкції США

Волтц каже, що нова адміністрація Трампа проситиме зниження мобілізаційного віку в Україні

«Використаємо у своїх інтересах» – представник ГУР про полон солдатів КНДР

Україна готова віддати полонених з КНДР, якщо Кім Чен Ин організує обмін – Зеленський

War & Sanctions: ГУР починає серію публікацій даних російських “виробників смерті”

Санкції проти «тіньового флоту» РФ стали болючим ударом по Кремлю

Сербія зацікавлена ​​бути місцем зустрічі Трампа і Путіна – Вучич

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ