Думка Події Політика Публікації

Росія використовує всі ресурси задля продовження війни – Олександр Левченко

Росія використовує всі ресурси задля продовження війни – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Російська агресія проти України є екзистенціальною загрозою ліберальному порядку всього світу. Окрім війни з Україною, головним завданням Путіна є розширення межі дозволеного. Необхідно, щоб Путін зазнав «стратегічного провалу». Росія має потужний ресурсний потенціал, який наразі використовується для посилення її армії, її військово-промисловий комплекс працює в режимі 24/7. Якщо Путіна не зупинити в Україні, він вторгнеться до Європи.

Росія використовує всі наявні економічні та промислові ресурси задля продовження війни. Російська армія до 2026 року збільшиться майже вдвічі – до 1,5 млн солдат, у цьому році будуть створені два нових військових округи поблизу країн Балтії та Фінляндії. Вказане є прямим натяком на невідворотну війну з Європою. Росія роками намагалася завадити вступу України до НАТО щоб залишити плацдарм для наступу на Європу.

Ненадання Україні плану дій щодо членства в НАТО стало «геополітичним рубіконом» для Путіна, який розпочав глобальну конфронтацію, впевнившись в слабкодухості Заходу. Через 3 місяці після відмови Німеччини надання ПДЧ Україні, Путін розпочав серпневу війну проти Грузії, окупувавши частину її території, у 2014 році анексував український Крим і розпочав неоголошену агресію на сході України, а в 2022 році вдався до повномасштабного вторгнення. Після початку повномасштабної російської агресії проти України Альянс задекларував повернення до своїх першочергових завдань як військово-політичного блоку У зв’язку з новим стратегічним баченням Альянсу ухвалено рішення про «докорінну зміну» з часів закінчення Холодної війни підходів НАТО до оборони та стримування задля реагування на нові безпекові реалії. Україна майже 16 місяців захищає свій суверенітет від Росії, яка розпочала загарбницьку війну. ЗСУ довели, що здатні в стислі терміни опановувати найсучаснішу західну зброю і є однією з найдосвідченіших армій Європи. Вони здатні посилити НАТО і нейтралізувати російську загрозу. ЗСУ – найсильніша армія Європи. Членство України в НАТО набагато вигідніше Альянсу, аніж його відсутність. Україна не може залишатися буферною зоною, адже це жодним чином не зможе запобігти повторенню повномасштабного російського вторгнення.

Україна відповідає всім критеріям, необхідним для прийому до НАТО. Необхідна лише політична воля Брюсселю, яка відновить історичну гідність Європи і посилить Альянс найсильнішою армією Європи. Інтеграція України до НАТО – єдиний спосіб унеможливити другий етап повномасштабної війни, який буде значно кривавішим за нинішній. Путін ніколи не відмовиться від ідеї окупації України, це стало його головною зовнішньополітичною метою. Зупинити російську загрозу можливо тільки силою. Незважаючи на спроби Росії розділити Європу, вторгнення в Україну об’єднало європейський континент. Саме російська агресія переконала раніше нейтральні країни – Швецію та Фінляндію – приєднатися до НАТО. Військовий альянс сьогодні сильніший, ніж будь-коли. З членством України в НАТО, Альянс отримає найдосвідченішу армію Європи, яка має практичний досвід повномасштабної війни з однією з найсильніших армій світу.

Від моменту повномасштабного російського вторгнення Україна продемонструвала, що українська армія багато в чому досягла та навіть перевершила стандарти НАТО. Незважаючи на те, що російські війська часто переважали в озброєнні та кількості, українці виявилися більш кваліфікованими та вмотивованими. ЗСУ стануть ключовим фактором непоширення російської загрози в Європу. Фактична слабкість Росії доводить, що вона не вдасться до повномасштабної агресії проти Європи, якщо східний фланг НАТО буде посилений Україною.

Якщо Україна не стане членом НАТО, Росія матиме безліч нагод повторити повномасштабний наступ, який закінчиться у Європі там, де російську армію зупинять силою. Росія існує лише тоді, коли веде загарбницькі війни. Це ключова небезпека для країн Заходу, які не мають досвіду бойових дій з таким противником, як РФ. З прийняттям України в НАТО створиться потужний пояс безпеки на східних флангах Європи, який більше ніколи не буде порушений Москвою. В таких умовах Росія не наважиться протистояти Альянсу. Саме російська агресія стала поворотним пунктом для самоусвідомлення українців як європейців, які прагнуть повноцінного членства України у ЄС та НАТО. Фактично Україна вже готова до членства в НАТО, залишилося закріпити це юридично.

Росія – держава-терорист, яка веде війну з цивільним населенням України. Це апробація майбутніх дій Росії в напрямку країн Європи. Захід ще має можливість зупинити Путіна. Ключ до цього – прийняття України до НАТО та якісна модернізація її армії. Це значно дешевше, аніж воювати з ядерною державою на вулицях міст Європи. Рішення саміту НАТО у Вільнюсі мають надіслати Кремлю потужний сигнал про помилковість його розрахунків і відсутність шансів повернути Україну до сфери впливу РФ. Втрата історичної можливості вступити до НАТО буде злочином проти мільйонів українців, які зараз активно борються за власну незалежність від Росії.

Вступ України до НАТО – не просто гарантія безпеки країни, а ефективний спосіб збереження незалежності та єдності Європи. Якщо Україна не отримає стратегічних сигналів від НАТО під час Вільнюського саміту, це матиме серйозні негативні наслідки для довгострокової архітектури безпеки на європейському континенті. Це буде чітким свідченням, що Путін має право вето на розширення НАТО.

Вступ України до НАТО може прискорити виведення російських військ з України та повернути мир на європейський континент. Необхідно відійти від філософії «особливого партнерства» чи «поглибленого співробітництва», яка в нових історичних рамках сьогодення вже себе вичерпала. Ця формула відносин має бути змінена на стосунки, головною метою яких стане набуття Україною членства в НАТО, враховуючи її достатній військовий, людський та технологічний потенціал.

До початку повномасштабного вторгнення Україна вже мала непоганий рівень взаємо сумісності з НАТО. З початком постачань західної зброї після 24 лютого 2022 року Україна почала перехід на матеріально-технічні стандарти НАТО. Тепер українські військові не тільки отримують зброю західного зразка, але й вміють нею досконало оперувати. Рішення НАТО може підштовхнути частину кремлівської політичної та військової еліти до пошуку шляхів припинення цієї катастрофічної для Росії війни. Адже альтернатива – продовження конфронтації Росії з об’єднаним Заходом щодо майбутнього України – означатиме подальшу ізоляцію та остаточну катастрофу для самої Росії. Якби Україна не вистояла на початку повномасштабної війни з Росією, то репутація та вплив НАТО упали би на найнижчий рівень в історії.


7 Травня

Частину новітньої крилатої ракети виявили в одному з районів Києва (ФОТО, ВІДЕО)

Побратими не тримають писанки як обереги, а відправляють додому – писанкар-воїн Олег Кіращук

Єрмак розповів, коли можуть фіналізувати угоду про гарантії безпеки між Україною і США

6 Травня

Тарифи на ЖКП зростуть: несприятливий прогноз НБУ

Україна не бачить підстав для визнання Путіна легітимним президентом Росії – МЗС

перейменування на Херсонщині. Чому це на часі?

Кулеба на форумі оборонних індустрій закликав Європу до переходу на економіку «воєнного часу»

Росія анонсує навчання із застосування тактичної ядерної зброї

У Києві проводять масштабні перевірки у будинках

Перша назва Нововоронцовки та що ховається на дні Каховського водосховища

ЗСУ відбили 36 атак Росії на Бахмутському напрямку – Генштаб

До суду передали справу заступника директора столичного компідприємства: що він скоїв

«Україна, а не Малоросія». Чому Архип Куїнджі – саме український художник?

Зеленський призначив голову Хмельницької ОДА

5 Травня

У Києві вночі підпалили автомобіль (ФОТО)

Україна перед «новим етапом» війни з Росією – Зеленський

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ