LifeStyle В мире В фокусе Мнение Публикации Экономика

Суперяхты, частные самолеты и престижное образование: куда вкладывают миллиарды мировые коррупционеры

Поделиться

Суперяхты, частные самолеты и престижное образование: куда вкладывают миллиарды мировые коррупционеры

Через Великобританию прошло 300 миллиардов фунтов «грязных» средств, отмытых из бедных стран. Какова их судьба, и куда их вкладывают коррумпированные богачи, исследовала группа антикоррупционной кампании Transparency International. В ходе исследования проанализировано 400 случаев отмывания денег и коррупции (укр.).

Було встановлено, що кошти, які надходять до банків, юридичних фірм та бухгалтерів Великобританії від корумпованих чиновників  бідних країн – були витрачені на діаманти, твори шедеврів мистецтва Sotheby’s, одяг (наприклад, на куртку з шкіри крокодила Tom за 50,000 фунтів та сумки із крокодилової шкіри Harrods). Багатомільйонні звички корупційних багатіїв з бідних країн приводять до 421 розкішного будинку, трьох супер’яхт, сім приватних літаків, а також елітні приватні школи. 

Так, майже 3 мільйони фунтів стерлінгів були вкладені в приватні школи, такі як коледж Лансінга. Тільки в 2010 році «Хартерхаус» в Суррей отримав 300 000 фунтів, пов’язаних з корумпованою схемою, мета якої – перенести 3,5 мільярди фунтів з Росії. Британським університетам, включаючи Лондонську школу економіки, Йоркський університет, Університет Сент-Ендрюс та Університетський коледж Лондона було виплачено понад 500 000 фунтів стерлінгів. Усі платежі надходили із банківськими рахунками в установах, які з тих пір закрилися через безгосподарність та відмивання грошей, йдеться у звіті. Дослідники встановили, що понад 300 000 фунтів стерлінгів було витрачено на «освітніх консультантів», які допомагають забезпечити місця в найпрестижніших установах.

Особливу увагу дослідників привернув син Влада Філата, колишнього прем’єр-міністра Молдови, який навчався бізнесу в міському університеті в Лондоні. Розслідування NCA виявило, що екстравагантний спосіб життя 22-річного хлопчини в місті фінансувався за рахунок великих депозитів зарубіжних компаній, у тому числі на Кайманових островах та Туреччині. Великі грошові суми були сплачені на три банківські рахунки HSBC, включаючи 98 000 фунтів стерлінгів за один період. Він проживав у пентхаусі в Челсі за 1000 фунтів на день та їздив у  Bentley Bentayga за 200 000 фунтів стерлінгів. До слова, його батька Влада Філата було засуджено до дев’яти років ув’язнення за його роль у «крадіжці століття».

Також на початку цього року Національне агентство з питань злочинності (NCA) вилучило 25 000 фунтів підозрілих грошей у племінниці сирійського правителя Башара Асада, яка вивчала дизайн в університеті мистецтв Лондона. Кілька членів її родини підпадають під міжнародні санкції. Аніссе Чакет, мати якої є сестрою Асада і батько якої був главою військової розвідки Сирії, жила в орендованій квартирі в Найтсбріджі за 60 000 фунтів на рік.

У своєму судово-аналітичному аналізі більш, ніж 400 випадків хабарництва, корупції та відмивання грошей у 116 країнах. Звіт Transparency International показав, що 582 британські фірми або особи допомогли багатим людям провести брудні кошти через їхню країну.  В таких схемах задіяно близько 17 000 компаній, 1 455 з яких були зареєстровані в Бірмінгемі.

«Ми давно знаємо, що  послуги світового класу таких компаній у Великобританії залучають широке коло клієнтів, включаючи тих, у кого є «брудні» гроші», – пояснює Данкан Хамес, директор з питань політики Transparency International. 

За його словами, «зараз ми вперше виявили ці компанії». 

«Ця інформація має спонукати уряд та регуляторні органи, а також забезпечити необхідні реформи в захисті Великобританії проти брудних грошей», – додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, в яких комфортних будинках мешкають найбільш заможні американці. За матеріалами: The Guаrdian


  16 января

  Суд обязал один из харьковских заводов заплатить более 400 тыс. грн убытков за выбросы в атмосферу

  Зеленский назначил нового ректора Нацакадемии СБУ

  Украинцы смогут продавать валюту через терминалы и получать переводы с “Дія”

  Кравчук отреагировал на заявления в ОРДЛО о “возвращении” Украине удерживаемых лиц

  TAYANNA искупалась в проруби топлес

  ООН: авиаперевозки в мире за прошлый год упали на 60%

  ВАКС продлил срок обязанностей экс-начальнику полиции Одесской области Головину

  В Харькове открыли дело из-за объявления Кернеса мэром

  ЦИК снова распустила Каролино-Бугазскую ТИК за срыв подготовки к выборам

  Экс-супруга Потапа Горовая с дочкой сверкнули фигурками на пляже

  США передали украинским военным автомобили и лодки

  Оставили на память: украинцы хранят выведенные из оборота мелкие монеты на 550 миллионов

  Посол Украины раскритиковал региональную власть в Германии за инициативу по “Северному потоку-2”

  Акционер “Мотор Сичи” Skyrizon: Минторг США оказывает необоснованное давление на китайские компании

  Киев попал в ТОП-100 самых зеленых городов мира

  Заместитель руководителя УГО получил от Зеленского звание бригадного генерала

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ