Бобровська коментує звіт МЗС про переговори в Джидді

Угода про 30-денне припинення вогню потребуватиме змін до законодавства або інших офіційних документів. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомила Соломія Бобровська, народна депутатка від «Голосу» та членкиня Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Про це розповідає NewsWeek
Вона зазначила, що питання, пов’язані з угодою, мають бути зрозумілими та доступними для депутатів. Відповідаючи на запитання, чи хотіли б депутати почути деталі переговорів між делегаціями США та України у Саудівській Аравії, Бобровська сказала:
«Ми хотіли розпочати все абсолютно прозоро. Насправді можна було провести закрите засідання з головами фракцій, з окремими комітетами, пояснити ситуацію кулуарно. Але це не просто питання, яке має знати лише депутат – кожен українець має право знати правду.»
Депутатка припустила, що народні обранці ще не знають деталей перемовин у Джидді через те, що процес знаходиться на початковому етапі. Вона висловила здивування щодо поведінки деяких політиків, адже переговори, як вважає Бобровська, лише починаються.
«Потрібно повернутися до практики зустрічей із головами фракцій, чути більше думок, ніж лише від п’яти-шести людей навколо себе чи п’яти-шести генералів. Важливо бачити ширшу картину реальності», – додала вона.
Коментуючи можливі мирні угоди, депутата підкреслила, що «Стамбульські угоди», які обговорюються у міжнародному контексті, є неприйнятними для України. Вона вважає, що парламент не погодиться на такі умови.
«Ні, стамбульські умови – це були нереальні умови. Підписувати умовні «стамбульські угоди» три роки після того, коли втрачено стільки життів, – це не просто зрада. Парламент цього не прийме,»
– заявила вона.
Нагадаємо, 11 березня у Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та Сполучених Штатів, під час якої Україна погодилася на запровадження режиму припинення вогню з росією на 30 днів. Делегації обговорили важливість гуманітарних зусиль під час режиму припинення вогню, включаючи обмін військовополоненими та повернення примусово переміщених українських дітей. Президент США Дональд Трамп 12 березня висловив упевненість у досягненні припинення вогню, а його спецпредставник прибув до Москви для обговорення ситуації.