Країна Новини Події Політика Суспільство

Чорноморський флот повернув у Севастопольську бухту більшу частину кораблів (+фото)

Поділитись

Чорноморський флот повернув у Севастопольську бухту більшу частину кораблів (+фото)

На головній базі Чорноморського флоту Росії в Севастополі нині перебуває більшість бойових кораблів, у море виведено шість кораблів із ракетами на борту. Про це повідомляють кореспонденти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Так, біля Куриної пристані між бухтами Інженерна та Докова пришвартовано сім кораблів. Перший і п’ятий кораблі в ряду (ліворуч – ред.) – це сторожові кораблі проєкту 1135 «Буревестник». У складі Чорноморського флоту два такі кораблі – «Пытливый» (бортовий номер 868) та «Ладный» (бортовий номер 861). Після початку воєнного вторгнення Росії в Україну бортові номери всіх військових кораблів зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.

Другим ліворуч пришвартований ракетний катер проєкту 1241 «Молния-1». На Чорноморському флоті чотири такі катери: у строю наразі «Р-60» (бортовий номер 955), «Набережные Челны» (953) та «Ивановец» (954), а «Шуя» (962), згідно з офіційними даними – у відстої.


Біля причалу в Сухарній бухті стоїть малий ракетний корабель проєкту 21631 «Буян-М»

Третім у ряду стоїть малий ракетний корабель на повітряній подушці проєкту 1239 «Сивуч». У складі Чорноморського флоту два такі кораблі – «Бора» (бортовий номер 615) та «Самум» (бортовий номер 616). Як раніше повідомляли Крим.Реалії, один із цих кораблів пришвартований у Кілен-бухті Севастополя, в якій розташований 13-й судноремонтний завод Чорноморського флоту Росії. Цей корабель перебуває там і зараз.

Четвертий ліворуч – фрегат проєкту 11356Р «Буревестник». На Чорноморському флоті три такі фрегати: «Адмирал Григорович» (494), «Адмирал Эссен» (490) та «Адмирал Макаров» (499).

У Графській бухті заправляється пальним МРК проєкту 21631 «Буян-М»


У Графській бухті заправляється пальним МРК проєкту 21631 «Буян-М»

Шостим серед пришвартований «Славутич» – український середній розвідувальний корабель, корабель управління. Він був захоплений Росією у лютому-березні 2014 року під час анексії Криму. Бортовий номер «Славутича» U510 зафарбовано вже кілька років.

Сьомим у Куриної пристані пришвартовано патрульний корабель проєкту 22160 типу «Василий Быков». Таких на чорноморському флоті три: «Василий Быков» (бортовий номер 368), «Дмитрий Рогачев» (375) та «Павел Державин» (363).

Біля причалу в Сухарній бухті стоїть малий ракетний корабель проєкту 21631 Буян-М. На Чорноморському флоті чотири такі кораблі: «Вышний Волочек» (бортовий номер 609), «Орехово-Зуево» (626), «Ингушетия» (630) та «Грайворон» (600). Забарвлення МРК у Сухарній бухті – нижня частина корми чорна – відповідає МРК «Вышний Волочек» та МРК «Орехово-Зуево». Сухарна бухта є одним із відгалужень великої Севастопольської бухти.

У Південній бухті стоять чотири великі десантні кораблі


У Південній бухті стоять чотири великі десантні кораблі

У Графській бухті, де розташована база ПММ Чорноморського флоту та кораблі заправляються пальним, біля причалу стоїть ще один МРК проєкту 21631 «Буян-М». Інша назва цієї бухти – Нафтова гавань.

У Південній бухті – найбільшому відгалуженні Севастопольської бухти – біля Мінної стінки пришвартовано низку кораблів. Ближній із них – це великий десантний корабель проєкту 1171 «Тапир». У складі Чорноморського флоту було три такі кораблі, один із них – БДК «Саратов» знищено українською ракетою в порту Бердянська. Два інші – «Орск» (бортовий номер 148) та «Николай Фильченков» (152).

Наступні три – це великі десантні кораблі проєкту 775. На Чорноморському флоті чотири такі кораблі: «Цезарь Куников» (158), «Новочеркасск» (142), «Ямал» (156) та «Азов» (151). Як повідомляли Крим.Реалії, ВДК «Азов» перебуває в ремонті на 13 судноремонтному заводі Чорноморського флоту в Кілен-бухті, а ВДК «Ямал» днями вийшов із ремонту.

Таким чином, без урахування протичовнових кораблів, мінних тральщиків, розвідувальних кораблів і суден допоміжного флоту, в морі зараз можуть перебувати: два фрегати проєкту 11356Р «Буревестник», два МРК проєкту 21631 «Буян-М», два ракетні катери та один ВДК проєкту 1171 «Тапир». Крім великого десантного корабля, вони несуть на борту ракети.

Раніше Крим.Реалії повідомляли, що п’ять із шести підводних човнів, що перебувають у строю з крилатими ракетами Чорноморського флоту Росії, наразів в Чорному морі.


  19 Травня

  Журналісти знайшли нового зятя Путіна: це – балетмейстер Зеленський

  Європарламент підтримав створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання Росії і її союзників

  Прокурор попросив у суду про довічне ув’язнення для російського військового Шишимаріна

  Суд дав дозвіл на арешт Януковича у справі про незаконне переправлення через кордон

  У КСУ склала присягу нова суддя

  СБУ заявила про затримання брата Царьова

  У Білорусі заборонили продаж книги Орвелла «1984» – ЗМІ

  За в’їзд на окуповані території з боку Росії іноземним журналістам закриють в’їзд до України – МЗС

  Американська мережа ветклінік Galaxy Vets запустила платформу телемедицини для допомоги власникам тварин в Україні

  Посольство США відновило роботу у Києві

  Суд у Москві заочно заарештував засновника CIT Руслана Левієва

  Українські військові збили на Донбасі російський винищувач-бомбардувальник Су-34

  Оприлюднено список кремлівських пропагандистів, яких терорист Пушилін привіз на “Азовсталь” та обіцяв знести завод

  Зеленський заявив про провал вторгнення і страх керівництва РФ визнати катастрофічні помилки

  Висунуту Байденом кандидатуру на пост посла США в Україні схвалено сенатським комітетом з міжнародних відносин

  Генсекретар ООН закликав Росію дозволити експорт українського зерна через чорноморські порти

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ