Думка Країна Політика Публікації Суспільство

До українців ближчі етнічні чехи та словаки, ніж росіяни – Олександр Левченко

До українців ближчі етнічні чехи та словаки, ніж росіяни – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Перед військовим нападом на Україну Володимир Путін хотів ідеологічно пояснити громадянам Росії, чому це відповідає інтересам РФ. По-перше, цей незнайка історії заявив, що українці та росіяни – один народ. І начебто тоді «усе наше — є наше і все українське — також наше». Примітивна формула, придумана кремлівським грабіжником. Тому Київ історично пояснив московським експансіоністам, що український народ веде своє походження від перших і автохтонних слов’ян на території сучасної України — Антів і Склавинів, а нинішні росіяни — від автохтонних народів фіно-угорського походження, що одвіку проживали на теренах сучасної Росії, і слов’янських переселенців з території Польщі, які з’явилися в середині в 9 ст. Таким чином, заява Кремля про те, що нинішні українці та росіяни – один і той же народ є вигадкою та повною історичною нісенітницею. Скажімо, значно ближчі до українців етнічні чехи та словаки, які є нащадками прибулих на ці території наприкінці V ст. племен Склавин, або балканські слов’янські народи, які є прямими нащадками Антів, які переселилися на півострів в 6 ст. Тож нинішні українці та росіяни – абсолютно різні народи. Перші є автохтонними слов’янами, а другі мають лише частину слов’янської крові і то, переважно, польського походження.

Ще одна повністю вигадана ідеологічна оповідка Володимира Путіна, чому Москва має підкорити Україну, є те, що начебто нинішній російський народ є прямим нащадком найбільшої європейської країни в 10-12 ст. – Київської Русі. Нинішній глава Кремля забуває, що друга Київська держава Русь (882-1240 рр.) була величезна за територією країна. Великі князі Київські завоювали багато земель та територій і приєднали їх до своєї держави. Основним (титульним) народом цієї країни завжди були Руси. Цей народ сформували племена Полян (нинішній регіон Київщини), Сіверян (нинішній регіон Чернігівщини, Полтавщини та Сумщини), Деревлян (Житомирщина), Уличів (Черкащина), Волинян (Волинь, Рівненщина), Бужан (Хмельницька та Вінницька області), Білих хорватів (північна Буковина, Івано-Франківщина, Львівщина, Тернопільщина), Тиверці (Одещина). Усі ці племена діти Антів та Склавинів і знову таки не мають жодного відношення до етнічних росіян, які не є нащадками Русів.

Київ як місто було засновано на межі розселення Склавинів та Антів у 482 р., тоді як Москва, що був маленький населений пункт вперше згадується у 1147 р. Спочатку вона називалася як Кучково, а потім по однойменній річці на берегах якої розташовувалася. Москва, місцевою фіно-угорською мовою означає “мутна вода”. Вона була заснована на межі проживання фіно-угорських племен Меря та Мокша. Слов’янські племена В’ятичів сюди прибувають у 9-му ст. з лісів сучасної східної Польщі. Київська держава Русь завоювала цю територію наприкінці 10-го століття, але місцеве населення кілька разів піднімало повстання проти військ Києва, вважаючи їх представниками чужого народу. Цей регіон, як і багато інших, де проживали на сучасній території РФ фіно-угорські племена, не приймав християнство протягом двохсот років, що політично та духовно хотів нав’язати Київ. Саме представники Мері і Мокши, які називали регіон річки-Москви Мокселем переконали сина Київського князя Андрія, який був у них Суздальським князем, напасти на Київ і послабити центральну владу країни, або намагатися перенести столицю держави до них на північ. В 1169 році вони напали на Київ і спалили його частину. Це було вперше, коли син Київського князя нападає на столичне місто. Таким чином, перше вторгнення Moкселя до Києва було не 24 лютого 2022 року, а у 1169 р. Князь Мокселя Андрій, за намагання знищення Києва був проклятий Київським митрополитом. Але у 18-му столітті (1751 р.) Московський патріархат оголосив Андрія святим і канонізував як Боголюбського, тому що його вбили в 1174 р. ті ж самі бояри племені Меря, які не хотіли прийняти Христове вчення. Цікаво, що у своїй біографії Володимир Путін каже, що його родина походить з регіону Твері (верхня Волга), який традиційно населяли нащадки племені Меря. Навіть Петербург (заснований у 1703 р.), де він народився, теж знаходиться на землях ще одного фіно-угорського племені – Іжора. Тому треба розуміти, що росіяни не є нащадками держави Русь, а просто народом, який був підкорений Києвом. Моксель – це не Русь. Моксель – це витоки створення Московського князівства, що пізніше стало державою, яка з 1721 року була перейменована Петром І у Росію.

Московське князівство не будучи наступником Русі, є прямими спадкоємцем іншої великої держави – Золота Орда. Нагадаємо, що військо монголів і татар на чолі з ханом Батиєм, знищило Русь та спалило у 1240 році місто Київ, а вже згаданий фіно-угорський народ Мокша приєднався до цієї армії в руйнуванні держави Русь, яку не вважав своєю. У часи існування Золотої Орди (1240-1502 рр.) Москва перетворюється з маленького провінційного містечка у центр князівства, а згодом і Московської держави, з якої, насправді, і тягне свою сучасну історію Росія. Справа полягає в тому, що Московські князі першими розуміють, що співпрацювати з Золотою Ордою дуже вигідно. Вони встановили прямі зв’язки з ханами в столиці держави в Сараї, і за допомогою хабарів домоглися права збирати податки не лише від свого населення, але й жителів сусідніх князівств. Таким чином, вони отримували величезні гроші, які частково привласнювали, що дозволило будувати у Москві високі мури та розкішні будівлі. Сюди перебрався і Київський митрополит у 1325 році, який після серії татарських набігів на вже зруйнований Київ (1299р.), вирішив перенести свою резиденцію до Володимира, а потім до міста найбільш дружнього Золотій Орді, яка почала поступово слабіти і з часом розвалилася на багато частин. У той же час Москва розширювалася за рахунок нападів на сусідів, шантажу та обману. І вона настільки виросла, що змогла з часом проковтнути всю Золоту Орду частинами, а саме: Велику орду, Казанське, Астраханське і Сибірське ханства, Ногайську орду та половину Узбекського та Казахського ханства. Це 80% території та населення усієї Золотої Орди, що було набагато більше, ніж у Московській державі. Таким чином, мешканці Московії поневолили більшість народів колишньої гігантської держави. Це супроводжувалося процесами асиміляції, де меншина русифікувала більшість представників кочових народів. І, як сказав відомий російський письменник Лев Толстой: “Тільки у справжнього росіянина ви можете знайти багато монгольського коріння”. Тож нинішня Росія та Кремль (з татарської означає укріплення) мають дуже мале відношення до Київської Русі. Насправді, вони є прямим спадкоємцями відомої мега держави монголів та татар – Золоті Орди. Це була величезна і агресивна країна, але вона розвалилася і зникла. Цього процесу також можна очікувати і від її політичної спадкоємиці – Російської Федерації.


20 Травня

3 найпростіші способи, які тобі допоможуть розігнати метаболізм і худнути швидше

Зеленський щодо ситуації на фронті

Посадових осіб КП “Київтеплоенерго” планують перевірити: у КМДА заявили про тиск

Чергове засідання «Рамштайну» відбудеться 20 травня

19 Травня

Форум Investman виходить на міжнародний рівень

як відбудовують Миколаївщину під час війни?

Зеленський закликав Польщу спільно протидіяти атакам Росії на газову інфраструктуру на заході України

МЗС РФ оголосило британського військового аташе персоною нон ґрата

«Це не наступ, це захист» – Зеленський щодо обмеження використовувати західну зброю для ударів по Росії

Тривалі відключення світла анонсували на Київщині: електропостачання не буде до 12 годин

Україна та Словенія підпишуть двосторонню безпекову угоду – Зеленський

Україна «має цифри» щодо чоловіків, які виїхали за кордон та не повернулися

Як запобігти появі зморшок у зоні декольте: 3 головні поради

Зміни в роботі громадського транспорту анонсували у Києві: маршрути

100-річний ювілей. Микола Береславський готував акт самоспалення, протестуючи проти русифікації

У Пентагоні розповіли, коли відбудеться наступне засідання «Рамштайну»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ