Політика

Канцлер Мерц: війна росії проти України — складова плану Кремля проти Європи

Канцлер Мерц: війна росії проти України — складова плану Кремля проти Європи

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у своєму новорічному зверненні до громадян наголосив, що війна росії проти України є не лише конфліктом двох держав, а частиною масштабного плану Кремля, спрямованого проти всієї Європи. За словами Мерца, російська агресія безпосередньо впливає на свободу та безпеку європейських країн, зокрема Німеччини.

Про це розповідає NewsWeek

«У Європі вирує жахлива війна. Це війна, яка безпосередньо загрожує нашій свободі та нашій безпеці… Росія продовжує свою агресивну війну проти України з невблаганною жорстокістю. Четвертий рік поспіль українці відзначатимуть Новий рік у найнесприятливіших умовах – багато хто без електрики, під градом ракет, у страху за друзів та рідних», – зазначив він.

Мерц: вторгнення росії — загроза для всієї Європи

Глава уряду ФРН наголосив, що ця війна не є «далекою» проблемою, а стосується кожного європейця. За словами Мерца, вторгнення російських військ в Україну стало елементом стратегії, спрямованої проти європейської безпеки. Німеччина, як зазначив канцлер, щодня стикається з диверсіями, шпигунством і кібератаками з боку росії.

Підтримка України та нові виклики для Європи

Майже чотири роки повномасштабної війни показали відданість Німеччини підтримці України. Разом із Польщею ФРН прийняла найбільшу кількість українських біженців серед усіх країн Європи. Окрім гуманітарної допомоги, Берлін надає багатомільярдну військову та економічну підтримку Києву.

Впродовж новорічних свят бойові дії не припиняються, і російська федерація відкидає будь-які пропозиції про тимчасове чи постійне припинення вогню. Якщо ситуація не зміниться, 2026 рік може стати вже п’ятим роком повномасштабної війни, розв’язаної за наказом володимира путіна у лютому 2022 року.

Поділитись: