Політика

Канцлер Німеччини очікує присутності Зеленського на зустрічі Трампа і Путіна

Канцлер Німеччини очікує присутності Зеленського на зустрічі Трампа і Путіна

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц оголосив, що Берлін сподівається на участь президента України Володимира Зеленського у майбутній зустрічі лідерів США і росії. Зустріч між Дональдом Трампом та володимиром путіним запланована на 15 серпня 2025 року.

Про це розповідає NewsWeek

Очікування Берліна щодо формату переговорів

У прямому ефірі німецького телеканалу ARD Фрідріх Мерц підкреслив, що офіційний Берлін вважає необхідною присутність українського президента на цих переговорах. За словами канцлера, неприйнятно, коли питання щодо України вирішуються без її прямої участі.

«Ми сподіваємося і припускаємо, що уряд України, що президент Зеленський буде залучений до цієї зустрічі», – сказав Мерц у розмові з журналістами ARD.

Можливий прорив у переговорах та позиція Європи

Канцлер Мерц також наголосив на важливості прозорості щодо обговорення територіальних питань між росією та США, зазначивши, що будь-які рішення мають ухвалюватися за участю європейських партнерів та України. За його словами, питання війни та миру в Україні не можуть вирішуватися «за спинами європейців, за спинами українців».

Мерц повідомив, що планує додатково обговорити деталі майбутньої зустрічі з Дональдом Трампом телефоном. Основний акцент, за словами канцлера, буде зроблено на досягненні прориву у питанні припинення вогню та розпочатку мирних переговорів.

Раніше політики в Брюсселі, Києві та інших європейських столицях неодноразово наголошували на необхідності долучення Євросоюзу й України до перемовин між США та рф щодо майбутнього України.


7 Березня

Зеленський про допомогу росії Ірану та необхідність ефективного захисту

Без опадів і до +15°: прогноз погоди на 8 березня

Зеленський: немає прогресу щодо санкцій ЄС та пакета допомоги

Рятувальники зазнали удару під час ліквідації атаки на Дніпропетровщині

рф знищила будівлю головпоштамту у Краматорську

Росіяни вдарили безпілотником по Чугуєву на Харківщині

Зеленський обговорив із Макроном оборону України та ситуацію на Близькому Сході

Трамп: ворожнеча між Україною і росією ускладнює переговори

Атака на швидку в Миколаївській області: поранені медики

Зеленський і Макрон узгодили реалізацію 90 млрд євро допомоги

Україна очолила медальний залік Паралімпіади-2026 після першого дня

У США підскочили ціни на бензин і дизель через конфлікт з Іраном

В Україні забороняють тримати собак на ланцюгу та оновлюють стандарти

Укрзалізниця відновила більшість пошкоджених ділянок та повертає поїзди до графіків

Київ викликав посла Угорщини через передачу військовополонених

Які навушники підійдуть для роботи вдома: без дроту, з мікрофоном, на цілий день

БІЛЬШЕ НОВИН