Політика У фокусі

Київ викликав посла Угорщини через передачу військовополонених

Київ викликав посла Угорщини через передачу військовополонених

Міністерство закордонних справ України 5 березня викликало тимчасового повіреного у справах посольства Угорщини у зв’язку з передачою до Будапешта двох українських військовополонених, які перебували в російському полоні.

Про це розповідає NewsWeek

«Українська сторона наголосила на неприпустимості піару та політизації чутливих питань у зв’язку з передачею кількох українських військовополонених з російського полону до Угорщини без будь-якого попереднього повідомлення чи координації з Україною»

Київ наголосив на необхідності негайного забезпечення доступу консульських працівників України до повернених осіб для перевірки стану їхнього здоров’я, надання консульської допомоги та гарантування, що вони зможуть вільно визначати своє подальше життя без зовнішнього тиску чи примусу.

Дипломатичні вимоги та очікування

У відомстві вимагали оперативної відповіді від угорської сторони та офіційного підтвердження, що цим військовим «буде надано повну свободу вибору місця проживання та подальших планів». Українська сторона наполягла на координації подібних дій у майбутньому задля уникнення політизованих заяв і ризиків для безпеки громадян.

Заяви росії й Будапешта

4 березня президент россії Володимир Путін заявив, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан просив розглянути звільнення угорських громадян, котрі опинилися в полоні російської армії; йдеться про мешканців Закарпаття, які мають подвійне українсько-угорське громадянство. Путін назвав цих людей «примусово мобілізованими», не навівши підтверджень, і повідомив про рішення звільнити двох осіб та передати їх угорським посадовцям перед відльотом до Будапешта.

5 березня Віктор Орбан заявив, що відвідав «двох угорських військовополонених», які, за його словами, «нарешті в безпеці, під нашим захистом».

Ситуація підкреслює важливість дипломатичної координації щодо повернення осіб з-поза меж конфлікту та необхідність дотримання процедур консульського захисту й прав людини при передачі таких громадян.


18 Квітня

ШІ збільшує кількість багів і перевантажує розробників

Боня заявила про страх і зростання невдоволення в росії

СБУ: уражено кораблі й військову інфраструктуру в окупованому Криму

Федоров анонсував запуск центру “A1” для інтеграції ШІ в бойові системи

У Яворівському ТЦК намагалися напасти на військових: двоє затримані

Україна планує перевести фронтову логістику на роботизовані системи

Проїзд на матчі ЧС-2026 у Нью-Джерсі: квитки на транспорт до $150

Трамп анонсував розсекречення документів про НЛО — перші матеріали скоро

Поранення та руйнування в Одесі, Запоріжжі і Краматорську після атак

Пожежа на нафтопереробному заводі в Новокуйбишевську після атаки

У Харкові через атаку дрона витекла меляса, поранено одну людину

Трамп: Іран погодився безстроково зупинити ядерну програму

Погода в Україні 18 квітня: дощі, туман і прохолодне повітря

17 Квітня

ДБР долучило факти про відпочинок нардепа Борта у Маямі

Відтермінування виплат за держборгом України до кінця лютого 2030 року

У Львові лікар помер після отруєння рослиною, схожою на черемшу

БІЛЬШЕ НОВИН