Наступ російських військ на Сумщині став наслідком Курської операції – Костенко

Російські війська продовжують наступ у Сумській області, що, за словами народного депутата України Романа Костенка, є прямим наслідком проведення Курської операції. Про це він заявив під час ефіру, наголосивши, що події на полі бою розвивалися інакше, ніж очікувалося, і Збройні сили України були змушені відступити з цього напрямку.
Про це розповідає NewsWeek
Причини та ризики поточної ситуації
За словами Костенка, під час планування операції командування мало враховувати потенційні ризики. Він підкреслив, що українська сторона розраховувала втримати оборону на Курщині, однак через певні помилки це не вдалося. Як наслідок, противник отримав можливість просуватися вглиб Сумщини, що стало негативним результатом для України.
«Ми розраховували тримати оборону (на Курщині – ред). Але десь командування помилилося, і ми отримали зворотний ефект цієї операції. Це ті ризики, які ми мали розуміти, коли її розпочинали – якщо противник нас витіснить, він буде атакувати цей напрямок», – указав Роман Костенко.
Рішення рф щодо наступу на Сумщину
Костенко зазначив, що, згідно з наявними у розпорядженні України розвідувальними даними, росія планувала перекинути свої сили з Курщини на Покровський напрямок. Однак згодом командування рф вирішило змінити плани та здійснити наступ саме на Сумщині. Для цього були залучені додаткові підрозділи, зокрема морська піхота. Це рішення ухвалювалося під час розвитку ситуації, а не заздалегідь.
Наприкінці травня президент України Володимир Зеленський повідомив, що росія зосередила близько 50 тисяч військових біля Сумської області. За словами голови Сумської обласної військової адміністрації Олега Григорова, станом на 26 травня російські війська контролювали чотири населені пункти на прикордонні: Новеньке, Басівку Юнаківської громади, а також Веселівку та Журавку Хотінської громади. З того часу зона контролю російської армії на Сумщині збільшилася.
22 травня російський президент володимир путін заявив про створення так званої «буферної зони» вздовж українського кордону, що стало ще одним чинником ескалації напруги в регіоні.