Політика

Олександр Мережко закликав до повної відставки уряду через скандал із «плівками Міндіча»

Олександр Мережко закликав до повної відставки уряду через скандал із «плівками Міндіча»

Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики, народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Мережко виступив із закликом до повного оновлення складу уряду. У прямому ефірі він наголосив, що вважає загальну відставку всіх членів уряду необхідним кроком у нинішніх умовах політичної кризи.

Про це розповідає NewsWeek

Причини вимог до урядової відставки

Мережко акцентував увагу на тому, що наразі невідомо, скільки урядовців фігурують у так званих «плівках Міндіча», які стали підставою для гучного корупційного скандалу. На його думку, це створює підстави для перезавантаження уряду, незалежно від того, скільки посадовців виявиться причетними.

«Безумовно, має бути відставка. Якщо ми проголосували сьогодні тільки за двох осіб, а є, на жаль, така вірогідність, що на цих плівках може бути більше членів уряду, тому треба приймати радикальне рішення в цьому плані», – сказав Мережко, підкресливши, що це його особиста позиція.

Депутат підтвердив, що приєднався до збору підписів під ініціативою опозиції щодо відставки діючого уряду. Він зазначив, що нині ключовими цінностями для країни є довіра громадян до влади та єдність суспільства. За словами Мережка, пошук спільного рішення та діалог між політичними силами є необхідністю через складну ситуацію, що постійно ускладнюється.

Розвиток скандалу та реакція влади

Мережко прокоментував і можливу відставку голови Офісу президента Андрія Єрмака, підкресливши, що остаточне рішення щодо нього має ухвалити президент Володимир Зеленський після з’ясування всіх обставин. Депутат зазначив, що перед винесенням вердикту хотів би почути позицію і глави держави, і керівника Офісу президента.

У листопаді Національне антикорупційне бюро України оголосило про викриття злочинної організації, що займалася систематичним отриманням неправомірної вигоди від контрагентів державної компанії «Енергоатом». Відсоток хабарів, за інформацією слідства, складав від 10 до 15% від вартості укладених контрактів.

У справі про «плівки Міндіча» підозри оголосили вісьмом особам, серед яких – бізнесмен і співзасновник студії «Квартал-95» Тимур Міндіч (псевдо «Карлсон»), ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк («Рокет»), виконавчий директор з безпеки «Енергоатому» Дмитро Басов («Тенор») та ще четверо працівників так званого «бек-офісу з легалізації коштів»: Олександр Цукерман («Шугармен»), Ігор Фурсенко («Рьошик»), Леся Устименко і Людмила Зоріна. Також про підозру у незаконному збагаченні повідомили ексвіцепрем’єру-міністру національної єдності Олексію Чернишову.

Адвокати Чернишова заявили, що він не є особою під псевдонімом «Че Гевара», яка згадується в записах НАБУ, і наголосили, що спілкування Чернишова, яке фігурує у справі, «ніколи не було».

Народний депутат Ярослав Железняк із фракції «Голос» оприлюднив інформацію, що під псевдо «Алі-Баба» у плівках НАБУ може бути голова Офісу президента Андрій Єрмак.

У відповідь на скандал президент Володимир Зеленський анонсував «комплексне очищення та оновлення» системи управління енергетичною сферою України, підкресливши важливість прозорості та ефективності в держсекторі.

Поділитись: