Політика

Перша згадка про «русофобію» і подальше виправдання війни – ISW проаналізував нову стратегію протидії екстремізму в Росії

Перша згадка про «русофобію» і подальше виправдання війни – ISW проаналізував нову стратегію протидії екстремізму в Росії

Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував днями затверджену нову «Стратегію протидії екстремізму в РФ».

Як зазначається у звіті ISW, у цьому документі вперше з’являється згадка про «русофобію», яку документ визначає як «недружнє, упереджене та вороже» ставлення та «дискримінаційні дії» щодо російських громадян, мови та культури з боку недружніх до Росії держав.

Документ 2024 року, на відміну від версії 2020 року, також називає Україну головним джерелом екстремізму і звинувачує її в поширенні неонацистських ідей. У документі зазначається, що Росії необхідно «ліквідувати» джерело екстремістських загроз, яке походить з України.

Аналітики зауважують, що у лютому 2022 року, коли російський президент Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, він заявив, що Росія проводить «денацифікацію» України – спробу виправдати усунення законного, демократично обраного уряду України.

Згадки в документі про «русофобію» та «дискримінацію» російських громадян, мови та культури також збігаються з нещодавньою тезою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що така нібито дискримінація з боку нинішньої української влади є «першопричиною» війни Росії проти України, яку необхідно розглянути на будь-яких майбутніх переговорах.

В Інституті вивчення війни припускають, що Кремль, ймовірно, використає цей новий стратегічний документ, щоб виправдати свої заклики до усунення українського уряду як «антиекстремістські» заходи.

Стратегічний документ також містить пункти, які матимуть резонанс у російській провоєнній ультранаціоналістичній спільноті, що, ймовірно, є частиною зусиль Кремля, спрямованих на заспокоєння та завоювання прихильності цього ключового електорату. У документі стверджується, що мігранти в Росії ведуть незаконну діяльність, яка сприяє поширенню екстремізму в невизначених федеральних суб’єктах Росії.

Документ закликає Росію посилити міграційну політику, в тому числі шляхом боротьби з «пропагандистськими заходами», які відбуваються в місцях проживання мігрантів. Документ також закликає Росію скоригувати освітні програми на Південному Кавказі та в Центральній Азії, щоб запобігти поширенню русофобії.

Аналітики нагадують, що російська ультранаціоналістична спільнота блогерів неодноразово закликала Росію до більш жорсткої міграційної політики і скаржилася на «русофобію» в колишніх радянських республіках, таких як Казахстан.

ISW продовжує вважати, що Путін змушений догоджати своєму ксенофобському і ультранаціоналістичному електорату, який є одними з найзатятіших прихильників війни Росії в Україні, і в той же час балансувати між потребою Росії в робочій силі для її економіки і армії.

Президент Росії Володимир Путін 28 грудня підписав указ про нову «Стратегію протидії екстремізму в РФ». Останню ітерацію такої стратегії Путін підписав у 2020 році.


23 Січня

Представники США і НАТО посперечалися в Давосі щодо членства України в Альянсі

ЄС надасть Україні у 2025 році допомогу на 35 мільярдів євро – Домбровскіс

Зеленський наполягає на участі військових США у миротворчому контингенті в Україні

22 Січня

Що заважає країнам НАТО збільшити витрати на оборону?

завершення війни в Україні можливе у 2025 році

Бердянськ, Маріуполь. Для чого Росія розширює потужності окупованих морських портів?

ЄС ризикує пропустити строки продовження санкцій проти РФ через Орбана

Європарламент схвалив резолюцію щодо репресій та нелегітимних виборів в Білорусі

Зеленський повідомив про зустріч із німецьким опозиційним лідером Мерцом у Давосі

говорили про новий пакет допомоги і посилення санкції щодо РФ

Збитки екології від російської агресії перевищують 72,9 мільярда євро – Міндовкілля

21 Січня

Трамп як президент повинен продовжити надання Україні допомоги від США – Олександр Левченко

Обіцянка Трампа про сильне лідерство США має початися з України – Арсеній Яценюк для Atlantic Council

Трамп повернув Кубу до списку держав-спонсорів тероризму, через тиждень після рішення Байдена

указ Трампа про припинення міжнародної допомоги не стосується України

КМІС оприлюднив опитування про ставлення в Україні до біженців, переселенців і жителів окупованих територій

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ