Політика

Посольство Угорщини вимагає пояснень через заяву Данілова, що Будапешт знав від Путіна про напад на Україну

Посольство Угорщини вимагає пояснень через заяву Данілова, що Будапешт знав від Путіна про напад на Україну

Посольство Угорщини в Україні заявило, що обурене заявами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова, який напередодні заявив, що президент Росії Володимир Путін заздалегідь попередив Будапешт про масштабне вторгнення в Україну.

«Ці твердження про Угорщину містять звинувачення, які є неправдивими та необґрунтованими, а також розпалюють ненависть проти угорського народу й Угорщини в українській громадській думці, яка потерпає від війни. Ми найрішучіше відкидаємо і засуджуємо брехливі наклепи, які пролунали проти Угорщини, а також наміри, які стоять за ними. Ми також закликаємо пана Данілова відкликати свої заяви», – йдеться в заяві посольства у фейсбуці 3 травня.

«Оскільки це не перший випадок, коли окремі представники керівництва України висловлюються таким чином про Угорщину, яка є членом НАТО та ЄС, і яка вже багато разів діями доводила свою підтримку та солідарність з Україною, наше посольство очікує пояснень від компетентних керівників України, як вони уявляють формування наших двосторонніх і добросусідських відносин у майбутньому у світлі сказаного», – додали у диппредставництві.

Напередодні в ефірі телемарафону секретар РНБО заявив, що Росія заздалегідь попередила Угорщину про напад на Україну. «Вона (Угорщина – ред.) чомусь вважала, що може забрати частину своєї території. Та країна, яка так поводилася – подивимося, які наслідки будуть після цієї війни для цієї країни», – заявив Данілов.

Він не розкрив джерело своєї інформації.

Відносини Києва і Будапешта погіршилися після початку повномасштабної війни Росії проти України. Однак і до неї сторони мали суттєві розбіжності. Будапешт звинувачував Київ в утисках угорської етнічної меншини на заході України, українська влада звинувачує уряд Віктора Орбана у роздачі паспортів у Закарпатті й тісній співпраці з Кремлем.

На початку квітня в Угорщині відбулися парламентські вибори, на яких тема війни в Україні виявилася одним із основних дискусійних питань між Орбаном й опозицією.

Опозиція звинуватила прем’єр-міністра у зраді національних інтересів через співпрацю з Москвою, той у відповідь заявив, що Будапешт намагаються втягнути у війну. Після перемоги на виборах Орбан заявив, що президент України Володимир Зеленський був одним із опонентів, з яким йому фактично довелося боротися на виборах.

У відповідь на це в МЗС України заявили, що в прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана немає жодних підстав стверджувати, що на шляху до перемоги на виборах йому довелося боротися з президентом України.

«По-перше, ані Україна, ані її президент Володимир Зеленський не брали участі в політичній кампанії в Угорщині. По-друге, президент України щоденно зайнятий набагато більш важливою справою – боротьбою з російською агресією. Прем’єр-міністр мав би бути вдячний президенту України за те, що реальність війни не досягла кордонів Угорщини завдяки героїзму українського народу у стримуванні агресивних дій президента Путіна», – наголосив речник МЗС Олег Ніколенко.


4 Жовтня

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

ЄС готує санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет до РФ

НАБУ скерувало до суду справу про підозру в незаконному збагаченні нардепа Клочка

«Українська література – це самоствердження». У Львові триває LvivBookForum

Як не можна використовувати пральну машину, розповіли експерти

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

Зеленський розповів про доповідь Сирського про «активні дії» на Курщині

Пекін всіляко підтримує Москву у війні проти України – Олександр Левченко

Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії – Дробович

3 Жовтня

Український легіон розпочав набір добровольців-громадян України у польському Любліні

Бійці «набагато головніші, ніж будь-які забудови» – Зеленський уперше прокоментував вихід із Вугледара

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

кого і як Кремль заохочує переселятися з РФ на захоплені території України  

Блінкен і Рютте обговорили підтримку України з боку США і НАТО – Держдеп

Ефективні яєчні маски для жирної шкіри голови та сухого волосся

Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ