Країна Новини Політика У світі У фокусі

потрібна згода всіх країн ЄС, щоб використати прибутки від активів Росії на оборону України

потрібна згода всіх країн ЄС, щоб використати прибутки від активів Росії на оборону України

Європейський союз мусить посилити свою оборонну промисловість, щоб поповнити свої запаси, аби «підготуватися до потенційних загроз» та продовжувати надавати військову допомогу Україні. Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель 11 березня, коментуючи презентацію Стратегії європейської оборонної індустрії.

«Після двох років війни високої інтенсивності (Росії проти України – ред.), наявні запаси виснажені й конфлікт перейшов із війни запасів до війни виробництв», – сказав Боррель.

При цьому, за словами дипломата, виробництво боєприпасів є лише «частиною проблеми»:

«Нам потрібно зробити набагато більше для розвитку цього промислового сектору. Європейська оборонна промисловість включає велику кількість учасників, від великих транснаціональних лідерів до малих і середніх підприємств. Вона дуже сконцентрована географічно: кілька держав-членів складають 90% загальної оборонної промисловості Європи. Ця галузь має річний оборот у 70 мільярдів євро та налічує 500 000 працівників».

Читайте також: Санду підписала оборонну угоду Молдови з Францією і попередила Захід, що Росія не зупиниться

Боррель зазначає, що європейські армії імпортують більшість озброєння та обладнання, яке використовують – лише 40% потреб покриваються із запасів ЄС.

Він анонсував створення Ради готовності оборонної промисловості, яка буде визначати можливості для спільних закупівель і цілі для індустріального виробництва.

Він також висловився за посилення співпраці з партнерами, зокрема, з Україною та її «потужною й інноваційною базою оборонної промисловості». Боррель розповів, що на нього справив враження візит на український об’єкт із виробництва дронів.

Представник ЄС також згадав про можливість використати прибутки від заморожених російських активів на підтримку оборони України:

«Якщо країни-члени погодяться (це має бути одностайне рішення за пропозицією високого представника), ми можемо використати надприбутки від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України та/або допомоги у зміцненні її оборонної промисловості».

Читайте також: «Війна не чекає»: де Україні взяти снаряди та зброю для нагальних потреб фронту і захисту тилу

Він визнав, що наразі ЄС розглядав можливість використання цих коштів на відновлення України, але «наразі головне – не стільки реконструкція, скільки уникнення подальшої руйнації».

«Якщо країни-члени погодяться, було б доцільно використати ці ресурси для забезпечення додаткової військової підтримки України через Європейський фонд миру. У довгостроковій перспективі ми також могли б використати ці кошти для підтримки української оборонно-промислової бази», – припустив він.

Європейська комісія 5 березня представила нову оборонно-промислову стратегію, яка має перевести економіку Євросоюзу на військові рейки.

Наприкінці лютого голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС повинен «розпочати розмову» про закупівлю озброєння для України за рахунок прибутків від заморожених російських активів.


15 Квітня

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

У Київській області людям оплачуватимуть ремонт будинків: подробиці

Чому портовий Бердянськ не став другою Одесою?

Зеленський у Чернівцях зустрівся з делегацією Світового конгресу українців

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

Киянин може отримати великий термін за повідомлення про замінування квартири

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня

Олександрівська лікарня у Києві перейменована: причина та нова назва

в Україні змінили правила допомоги для ВПО. Які результати? 

Бізнес на Харківщині звільнять від сплати деяких податків – Синєгубов

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

У Києві змінюється маршрути кількох автобусів та тролейбусів: як курсуватиме транспорт

Шептицький – найбільш недооцінений мислитель ХХ століття. Видали науково-популярні праці митрополита

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ