Країна Політика Публікації Суспільство

Псевдовибори на окупованій території під дулами автоматів: у Києві відбувся круглий стіл

Псевдовибори на окупованій території під дулами автоматів: у Києві відбувся круглий стіл

Вибори президента справа важлива, адже від цього залежить майбутнє країни, але не все так просто у сусідній країні-агресорі. Звісно мова йде про росію (пишемо назву цієї країни з маленької літери). Всім вже і так відомо хто стане наступним російським президентом, хоча правильніше буде написати: «продовжить царювати на своєму троні». Путін вже чверть століття при владі і ніяк не покине цю посаду та не дасть розвиватися своїй країні (хоча це вже їхні проблеми). Для нас українців головне, щоб нарешті закінчилась ця війна, в якій гинуть люди, пошкоджуються будинки, об’єкти інфраструктури, лікарні, школи тощо.

       А що ж буде на окупованих територіях? Людей, які там проживають будуть змушувати йти на вибори, недарма же їм нав’язують російські паспорти. І дійсно українці на окупованих територіях, будуть змушені йти на псевдовибори під дулами автоматів. Країна-агресор суперечить усім нормам і принципам міжнародного права, змушуючи голосувати українців з окупованих територій. Це автоматично робить електоральний демократичний процес на дійсно псевдовибори. 

      15 березня в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» відбувся круглий стіл, який мав назву «Псевдовибори на окупованій території під дулами автоматів». Організатором цього заходу була Громадська організація «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод». Основною метою круглого столу було сфокусування теми псевдовиборів, що з цим робити, які інструменти існують, що про це думають іноземні експерти, політики, науковці та дослідники, а також у процесі обговорення надати пропозиції, щодо адекватної, міжнародної, правової, дипломатичної та інформаційної реакції на псевдовибори президента РФ.

      У круглому столі приймали участь експерти офлайн з України та онлайн з інших країн, які нас активно підтримують та допомагають. Наприклад долучилась депутатка Литовського сейму Dovile Sakaliene; російська дисидентка та незалежна політична експертка Anastasia Sergeeva; голова Центральної виборчої комісії Республіки Естонія Arne Koitmae та інші.

     Запрошений експерт Аліна Бондарчук, яка є заступником керівника Центру протидії дезінформації, представила презентацію, яка чудово показала, як відбувається інформаційна війна на окупованих територіях, чому деякі іноземні журналісти так активно підтримують Путіна та є його прибічниками. Центр протидії дезінформації фіксував кампанії із залучення іноземних журналістів до своєї пропаганди. Зокрема стартував проєкт «Журналісти за Росію». Путін таким чином назбирав людей по всьому світу, які прихильні до Кремля. Наприклад людина народилась у Москві, навчалась у школі, а вищу освіту отримала у Франції і потім таку людину вже видають як французьку політикиню, яка має що сказати та наче представляє народ Франції ,і все це транслюється на російську аудиторію. Тобто намагаються створити уявлення, що Франція підтримує діяльність Путіна.

      Модератор заходу Анна Коваленко, яка є громадською та політичною діячкою, наголосила, що псевдовибори на окупованих територіях є насмішкою над демократією як такою, і як наслідок у товаристві підіймається питання про визнання нелегітимними результати цих президентських виборів. Люди на окупованих територіях наразі знаходяться в епіцентрі цих подій фарсу.

    На протязі двох годин активно виказували свою думку як наші, так і іноземні експерти, хоча нажаль, не має змоги перешкодити проведенню псевдовиборів російського президента на окупованих територіях, але експерти підняли це питання та намагались віднайти рішення, показали, що ми не збираємось мовчати, адже до нас також долучаються іноземні діячі. 


18 Квітня

Арсеній Яценюк: Україна може перемогти, якщо західні союзники невідкладно продемонструють безпрецедентну рішучість

Віцеканцлер Німеччини прибув до України разом із головою компанії-виробника IRIS-T

Очільниця Європейського центробанку виступила на захист заморожених російських активів

У Києві чоловік хотів продати автомат Калашникова

переслідування протестантів і представників інших конфесій у російській окупації 

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Закупівельника Міноборони Волошенкова планують звільнити після згадок про його «антиукраїнську діяльність»

Бант у волоссі: як ефектно носити наймодніший аксесуар весни у зачісці

В Україні започаткована “Національна програма підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини”

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня

Топ-5 міст за ціною на квартири у новобудовах: на якому місці Київ

Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су

Стефанчук зустрівся із польським колегою Головнею

Захід не має допустити, щоб «вбивчий план» Путіна переміг – Шаппс відреагував на дані про втрати РФ

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ