Політика

Росія не вийшла з міжнародної ізоляції, а просто маніпулює в ОБСЄ – МЗС

Росія не вийшла з міжнародної ізоляції, а просто маніпулює в ОБСЄ – МЗС

Росія не виходить з міжнародної ізоляції, натомість вона маніпулює та користується своїм правом консенсусу у Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). В українському Міністерстві закордонних справ вважають, що виступ очільника МЗС РФ Сергія Лаврова на засіданні організації в Скоп’є не свідчить, що РФ приймають на міжнародному рівні. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») заявила Еміне Джеппар, перша заступниця міністра закордонних справ України.

«Російська Федерація сьогодні в ОБСЄ фактично бойкотує і блокує всі процеси. Нагадаю, що вона досі є членом ОБСЄ. В ОБСЄ є право консенсусу: якщо одна країна проти, то все зупиняється. Російська Федерація активно маніпулює і використовує це своє право консенсусу, блокуючи бюджетні питання, блокуючи питання головування. Нагадаю, що з 2024 року в ОБСЄ мала головувати Естонія. Росія зупинила цей процес. В ОБСЄ, оскільки Росія ще є її членом, участь Лаврова – вона не є релевантною з точки зору, що тепер Росію приймають», – сказала дипломатка.

Заступниця міністра розповіла, що попри позицію великої частини міжнародної спільноти щодо РФ, є так званий «клуб друзів». Але ці країни, на думку Еміне Джеппар, «складно назвати демократичними», а РФ є «частиною цієї екосистеми».

«По Росії, мої висновки, мої відчуття однозначні: чим далі, тим більше країн усвідомлює справжнє обличчя Російської Федерації. І, фактично терористичний режим, який сьогодні панує в цій країні. Є «клуб друзів» Російської Федерації, який буде, він і був – це Нікарагуа, Венесуела, Північна Корея, Сирія. Ті країни, які важко назвати демократичними і, в принципі, це країни, які ізольовані в світі. І Російська Федерація є частиною цієї екосистеми», – заявила заступниця міністра.

Джеппар також заперечила, що є тенденція втоми від російсько-української війни. На переконання дипломатки – це більше російський наратив. Однак в МЗС вважають, що потрібно зважати і на міжнародну ситуацію та тримати тему російської агресії проти України на порядку денному.

«Щодо втоми: і так, і ні. Я не можу сказати, що є загальна тенденція втоми. Є російський наратив, який намагається переконати, що всі втомилися від України. Є об’єктивні речі, на які ми теж маємо зважати. Наприклад, ситуація з арабо-ізраїльським конфліктом. Палестина, Газа, Ізраїль – це те що об’єктивним чином, я не хочу користуватись словами «відволікає увагу», але по факту воно так і відбувається. Це об’єктивним чином теж є частиною міжнародного порядку денного. І однозначно тут є питання того, наскільки Україна буде спроможна тримати кейс на порядку денному», – розповіла Еміне Джеппар.

30 листопада – 1 грудня у Північній Македонії у Скоп’є проходитиме засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

Міністри закордонних справ України та країн Балтії скасували свої плани щодо участі у зустрічі через очікувану присутність Лаврова.

У спільній заяві міністрів закордонних справ Естонії, Латвії і Литви зауважується, що «присутність Лаврова на засіданні ОБСЄ ризикує легітимізувати Росію-агресора як законного члена нашої спільноти вільних націй, применшуючи жорстокі злочини Росії».

Сергій Лавров очолює делегацію, у складі якої близько 80 осіб.


20 Червня

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

Цей знак Зодіаку — найрідкісніший з усіх, згідно з дослідженнями

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

Відкати і сумнівне декларування: хто стоїть за тендерною схемою КМДА

У Києві переплатили за електроенергію майже 12 мільйонів гривень

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня

Киянин ошукав знайомих, обіцяючи допомогу ЗСУ (ФОТО)

Київський Безпековий Форум провів спеціальну подію, присвячену Самітам Групи Семи і Миру (відео)

МОН України спільно з UNICEF нададуть психосоціальну підтримку понад 30 000 учням профтехів

Костін не прийшов до Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника

«слід припинити перекладати провину і сіяти розбрат»

Путін назвав постачання Україні F-16 «брутальним порушенням зобов’язань» із боку Заходу

На Київщині чоловік зґвалтував неповнолітню: яке покарання йому загрожує

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру

Як самостійно приготувати лосьйон для обличчя: секрети домашнього догляду

Україна «не повинна існувати» – ISW про мотиви дій РФ щодо заочних вироків громадянам України

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ