США запровадили нові санкції проти іранського виробника дронів
Міністерство фінансів Сполучених Штатів 3 лютого повідомило, що його Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) запровадило вісім керівників вищої ланки Paravar Pars – іранського виробника безпілотників
Раніше виробник безпілотників був внесений до чорного списку OFAC за виготовлення безпілотних літальних апаратів (БПЛА) серії Shahed для Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), повідомляє міністерство фінансів у пресрелізі.
«Іранські організації продовжують виробляти БПЛА для «Корпусу вартвих ісламської революції» Ірану та військових. У більш широкому плані Іран постачає БПЛА для бойових операцій Росії з метою атак на критично важливу інфраструктуру в Україні», – заявив заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.
Читайте також: ЄС розширив санкції проти Ірану через постачання дронів у РФ
Він додав, що США планують і надалі запроваджувати санкції проти іранської програми з виробництва дронів.
Серед восьми осіб у санкційному списку – керуючий директор і генеральний директор Paravar Pars Хоссейн Шамсабаді та голова компанії Алі Реза Тансірі, командувач Військово-морських сил «КВІР». Тансірі, який, за словами міністерства фінансів, контролював випробування БПЛА та крилатих ракет, вже опинився під санкціями США в 2019 році.
Санкції передбачають замороження будь-якого майна вісьмох осіб в юрисдикції США. Люди в Сполучених Штатах, які беруть участь у транзакціях із зазначеними особами, можуть самі потрапити під санкції, заявили в Міністерстві фінансів.
Читайте також: В Україну надійшли шість «ловців шахедів» – Сухопутні війська
Раніше цього тижня міністерство наклало нові торговельні обмеження на сім іранських компаній за виробництво безпілотників, які, за словами Міністерства фінансів, Росія використовувала для нападу на Україну.
У відповідь місія Ірану при ООН у Нью-Йорку заявила, що санкції не впливають на потужності Ірану з виробництва безпілотників, оскільки всі його безпілотники виробляються всередині країни.
Відтоді, як Росія почала війну проти України в лютому 2022 року, Сполучені Штати та понад 30 інших країн намагалися пригнітити військову та оборонно-промислову спроможність Росії, обмеживши її доступ до оборонних потреб.