Суд розгляне запобіжний захід для Тимошенко: САП вимагатиме заставу 50 млн грн
Вищий антикорупційний суд України 16 січня 2026 року проведе засідання щодо обрання запобіжного заходу для народної депутатки та керівниці однієї з парламентських фракцій. Попри те, що суд офіційно не озвучив ім’я, наявні обставини вказують, що йдеться про Юлію Тимошенко, голову фракції «Батьківщина».
Про це розповідає NewsWeek
Засідання суду та вимоги прокуратури
Як повідомляється, розгляд питання про застосування запобіжного заходу до депутатки заплановано на 16 січня о 09:00. За інформацією українських медіа, Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагатиме для Тимошенко заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.
Суть підозри та реакція політикині
14 січня Національне антикорупційне бюро спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою оголосили Юлії Тимошенко підозру за частиною 4 статті 369 Кримінального кодексу України. Йдеться про пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди (грошей, майна, послуг чи переваг). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із можливістю конфіскації майна.
Слідство підозрює, що народна депутатка брала участь у перемовинах з окремими парламентарями щодо створення системного механізму для отримання неправомірної вигоди в обмін на лояльну поведінку під час голосувань у Верховній Раді.
Тимошенко після обшуку в офісі партії «Батьківщина» в Києві заявила, що вважає дії щодо себе проявом «політичного замовлення» і «категорично відкидає всі абсурдні звинувачення».