Актуально Країна Новини Політика

Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Україна та Польща обговорили конкретні технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумацій загиблих під час Волинської трагедії, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за результатами свого візиту до Польщі.

«Україна готова говорити з Польщею на всі теми, бо справжні друзі можуть відверто обговорювати між собою все. І не лише говорити, але і вирішувати проблеми. Обговорили конкретні технічні, а не політичні кроки, щоб нарешті вирішити питання ексгумацій, яке вже довгий час отруює наш політичний діалог», – зазначив очільник МЗС.

Сибіга додав, що у цьому питання не повинно бути жодних політичних перешкод і відзначив бажання рухатися вперед в конструктивному руслі.

«Минуле, яким би воно складним не було, не може ставити під загрозу сучасну протидію спільним викликам і майбутнє в євроатлантичній сімʼї. Переконаний, що це наше спільне розуміння з польською стороною», – написав дипломат.

Напередодні український інститут національної пам’яті (УІНП) повідомив, що має намір включити пошукові роботи на території Рівненської області до плану роботи та заходів на 2025 рік. Це може відбутися у відповідь на звернення громадян Польщі щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів їхніх родин.

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський привітав готовність УІНП відновити роботи з пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії.

Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський в ефірі Polsat News заявив, що Польща має намір порушити тему «складної історії» у відносинах із Україною, зокрема питання щодо проведення ексгумацій польських жертв Волинської трагедії, вже у першому переговорному розділі про членство між Україною і ЄС.

Тема Волинської трагедії є однією із найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Варшави і Києва на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін різняться. Але головна розбіжність ‒ це кількість жертв серед поляків і українців та звинувачення польською стороною УПА у масових вбивствах поляків на Волині.

У 2017 році Український інститут національної пам’яті наклав мораторій на ексгумацію тіл із поховань. Це називали відповіддю на бездіяльність польської влади щодо захисту українських поховань у Польщі.

Після обрання президентом України Володимира Зеленського у 2019 році заборона була знята, польські дослідники провели деякі роботи в Україні. Натомість Польща відновила знищений вандалами пам’ятник українським воїнам у Монастирі, але без відтворення їхніх імен.


Ефективні яєчні маски для жирної шкіри голови та сухого волосся

план перемоги, який представив Київ, містить «низку продуктивних кроків»

Зеленський обговорив відновлення інфраструктури з головою USAID Пауер

2 Жовтня

Євросоюз засуджує ракетний обстріл Ізраїлю з боку Ірану

Президентка Грузії не підписала і не наклала вето на закони, що обмежують права ЛГБТ

Посли ЄС схвалили новий режим санкцій, спрямований на гібридні загрози РФ – журналіст

Як не впасти в осінню депресію: зберегти тонус та гарний настрій

Пентагон відреагував на ракетну атаку Ірану на Ізраїль

У CША Венс і Волц провели дебати – переважно обговорювали внутрішні проблеми країни

голова Бюро нацбезпеки Польщі про зміну ядерної доктрини Росії

1 Жовтня

«Будемо розмовляти» – Сибіга про намір Польщі пов’язати вступ України до ЄС із темою Волинської трагедії

Кабмін призначив трьох заступників міністрів та не погодив звільнення заступника Умєрова

Новий генсек НАТО закликав до посилення допомоги Україні та прокоментував удари вглиб РФ

Ось чому небезпечно повторно заморожувати м’ясо: тепер ви перестанете це робити

Марк Рютте офіційно очолив НАТО, Україну назвав головним пріоритетом

Окрім ядерного шантажу в РФ немає більше жодних інших інструментів залякування світу – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ