Політика

У Раді розповіли, коли законодавчо заборонять проросійські партії

У Раді розповіли, коли законодавчо заборонять проросійські партії

Законопроєкт про заборону проросійських партій Верховна Рада може ухвалити вцілому вже наступного тижня. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

«Ніхто не зазіхає на права і свободи 300 партій, які не є партіями, що представляють інтереси країни-агресора. А от ті 10-15 партій, які чітко це проявили у своїх діях, своїх словах чи ідейній формі – тут баланс має регулюватися суспільством. Я впевнений, що у нас суспільство не дасть образити того, хто є патріотом, хто працює на Україну, на закони України», – наголосив Корнієнко.

Він також додав, що Рада окремо розглядатиме питання урегулювання таких партій, як наприклад ОПЗЖ, у місцевих радах різних рівнів.

«Тут якраз треба зберегти інший баланс: між повноваженнями та стійкістю роботи місцевих рад і захистом країни. У нас є близько 40 рад різного рівня (від обласних – до селищних), де вилучення цих депутатів забере кворум, забере можливість ухвалювати рішення важливі, які ухвалюються двома третинами. Тобто над цим треба гарно попрацювати. У нас є кілька концепцій. Зараз вони між депутатами обговорюються», – пояснив перший віцеспікер.

Законопроєкт про заборону проросійських партій депутати ухвалили у першому читанні під час закритого пленарного засідання 1 квітня. Наразі триває робота над підготовкою документа до другого читання.

5 квітня спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що у Верховної Ради є достатньо механізмів, щоб заборонити проросійські партії в Україні.

«Не може бути в Україні партій, які напряму підтримують Російську Федерацію… Ми зробимо все, щоб в Україні таких партій більше не було», – наголосив він.

20 березня РНБО призупинила діяльність низки партій, зокрема ОПЗЖ і «Партії Шарія».

28 березня співголова ОПЗЖ Вадим Рабінович заявив, що партія призупинила свою діяльність. Однак інший співголова «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко пізніше це заперечив.

14 квітня фракція «Опозиційна платформа – За життя» призупинила свою діяльність у Верховній Раді. У коментарі Радіо Свобода співголова ОПЗЖ Юрій Бойко зазначив, що ті депутати, які залишались, створять тепер депутатську групу.

Парламентська фракція ОПЗЖ складалася з 44 народних депутатів, однак після початку широкомасштабної війни Росії проти України з неї почали виходити її члени.

Станом на 24 березня фракцію ОПЗЖ залишили дев’ять парламентарів: Ігор Абрамович, Валерій Гнатенко, Ігор Кісільов, Олександр Лукашев, Володимир Мороз, Тетяна Плачкова, Наталія Приходько, Вадим Столар та Олександр Фельдман. 14 квітня стало відомо, що про вихід з фракції ОПЗЖ повідомили ще два депутати: Дмитро Ісаєнко та Анатолій Бурміч.

Окрім того, 3 березня із фракції «Опозиційна платформа – За життя» виключили Іллю Киву.

Станом на 8 квітня 90% українців підтримували позбавлення мандатів депутатів проросійських партій, про що свідчило опитування соціологічної групи «Рейтинг».


5 Жовтня

йшлося про ситуацію на фронті і співпрацю

Канада та Франція засудили викрадення Росією українських дітей

4 Жовтня

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

ЄС готує санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет до РФ

НАБУ скерувало до суду справу про підозру в незаконному збагаченні нардепа Клочка

«Українська література – це самоствердження». У Львові триває LvivBookForum

Як не можна використовувати пральну машину, розповіли експерти

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

Зеленський розповів про доповідь Сирського про «активні дії» на Курщині

Пекін всіляко підтримує Москву у війні проти України – Олександр Левченко

Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії – Дробович

3 Жовтня

Український легіон розпочав набір добровольців-громадян України у польському Любліні

Бійці «набагато головніші, ніж будь-які забудови» – Зеленський уперше прокоментував вихід із Вугледара

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

кого і як Кремль заохочує переселятися з РФ на захоплені території України  

Блінкен і Рютте обговорили підтримку України з боку США і НАТО – Держдеп

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ