Економіка Країна Новини Політика У світі У фокусі

у разі вето Будапешта на допомогу Україні Євросоюз може підірвати економіку Угорщини

у разі вето Будапешта на допомогу Україні Євросоюз може підірвати економіку Угорщини

Євросоюз готовий підірвати економіку Угорщини, якщо Будапешт заблокує надання допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро на саміті ЄС 1 лютого, повідомляє Financial Times із посиланням на документ, розроблений у ЄС.

«Брюссель розробив стратегію, яка має прицільно вдарити по слабких місцях економіки Угорщини, підірвати її валюту і обвалити довіру інвесторів, щоб завдати шкоди «робочим місцям та економічному зростанню». Серед вразливостей угорської економіки названі дуже висока інфляція, слабка валюта і найвищий у ЄС рівень платежів із обслуговування боргу. До цього плану вдадуться, якщо Будапешт відмовиться зняти вето з надання допомоги Києву», – пише FT.

Якщо премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан не відступить, інші лідери країн ЄС повинні будуть публічно заявити про повне припинення фінансування Угорщини, щоб «налякати ринки». Без фінансування ЄС, ідеться у документі, «фінансові ринки та європейські та міжнародні компанії можуть бути менш зацікавлені в інвестиціях в Угорщину».

Три дипломати ЄС повідомили виданню на умовах анонімності, що багато країн Євросоюзу підтримали запропонований план. «Настрій став жорсткішим» – сказало одне з джерел. Інший дипломат додав, що ставки високі і що «це шантаж».

Міністр угорського уряду у справах Євросоюзу Янош Бока, коментуючи ситуацію, заявив, що Угорщині невідомо про можливу фінансову загрозу з боку влади ЄС, проте його країна «не поступиться під тиском». За його словами, Будапешт надіслав до Брюсселя нову пропозицію, в якій попередньо погодився на те, щоб кошти бюджету ЄС спрямували на допомогу Україні, якщо Угорщині дозволять змінити своє рішення в майбутньому.

Раніше про те, що Будапешт зніме вето, якщо матиме можливість щороку переглядати допомогу Києву, повідомляли джерела Politico.

На саміті ЄС у грудні премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував виділення Києву фінансової допомоги обсягом 50 мільярдів євро із бюджету ЄС. Лідери Євросоюзу повернуться до обговорення цього питання на саміті 1 лютого.


3 Березня

Необхідними умовами запровадження демократії в Росії є її деімперіалізація, деколонізація та рефедералізація – Олександр Левченко

«Україна перемогла на полі культури». Про що свідчить суть «русского мира»?

ЄС посилить перевірки перевізників через побоювання фермерів щодо зерна з України – єврокомісар

У Чехії кажуть, що перша партія снарядів, які знайшла Прага, можуть надійти в Україну вже за кілька тижнів

Сирський має «карт-бланш на кадрові зміни в армії» – Зеленський

2 Березня

Експерти розкрили секрети догляду за шкарпетками, щоб продовжити їм життя

У Київській області ДТЕК запровадить революційне нововведення: деталі

чи постане на польсько-українському кордоні «Варшавська стіна»?

У Німеччині розслідують можливий витік до РФ запису розмови про військову допомогу Україні

САП передала до суду справу щодо нардепа про недостовірне декларування криптовалюти

Сирський каже про кадрові перестановки серед командирів бригад

У Києві почалася серйозна повінь: чи існує загроза великого потопу

Зеленський щодо нічної атаки «шахедами»

Експерти МАГАТЕ повідомляли про вибухи неподалік від Запорізької АЕС напередодні

До Київської області приїде 3 штурмова бригада: що треба знати людям

Байден обговорив підтримку України з прем’єркою Італії

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ