Країна Новини Політика У світі У фокусі

У США немає занепокоєння щодо стабільності в Україні – Білий дім про зміну головнокомандувача ЗСУ

У США немає занепокоєння щодо стабільності в Україні – Білий дім про зміну головнокомандувача ЗСУ

У Білому домі прокоментували зміну в Україні головнокомандувача Збройних сил, і заявили, що США продовжать працювати з новим керівником української армії.

«Президент Зеленський є головнокомандувачем своїх збройних сил. Він вирішує, хто буде його керівництвом у військовій сфері. Саме в цьому і полягає цивільний контроль. Ми це знаємо, і ми будемо працювати з тим, хто буде керувати його армією. Ми продовжимо працювати з нашими українськими колегами», – сказав на брифінгу 8 лютого речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, у США немає занепокоєння щодо стабільності в Україні внаслідок цих змін у військовій верхівці.

«Ми не турбуємося про стабільність в Україні в результаті цього. Він – головнокомандувач, а цивільний контроль над армією означає, що ви самі вирішуєте, хто буде вашим військовим керівництвом. І він робить це під час війни. Він повинен висловитися щодо цього рішення», – сказав представник Білого дому.

Кірбі, відповідаючи на запитання журналістів, зазначив, що йому невідомо про жодні дискусії на високому рівні між американськими та українськими офіційними особами щодо цього рішення попередньо.

«Ми постійно говоримо з нашими українськими колегами. Але якщо йдеться про те, що ми якось могли – ми мали якесь право схвалити це чи ні – це неправда. Це рішення президента Зеленського. Отже, ми не вимагали від українського уряду узгоджувати його з нами», – додав він.

8 лютого президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провели зустріч, за підсумками якої обидва заявили про необхідність змін у ЗСУ.

Згодом Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського новим головнокомандувачем Збройних сил України – замість Валерія Залужного, якому голова держави подякував «за два роки захисту».

«Від сьогодні до керівництва Збройними силами України приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським», – відзначив Зеленський.

За його словами, усі вони розглядаються на керівні посади в армії та «служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача». Зеленський також заявив, що запропонував генералу Залужному «бути й надалі разом у команді Української держави».

58-річний генерал-полковник Олександр Сирський від серпня 2019 року і до нового призначення керував Сухопутними військами Збройних сил України.

2 лютого на тлі припущень про звільнення Залужного газета The Washington Post з посиланням на двох осіб, знайомих з цим питанням, повідомляла, що Україна поінформувала Білий дім про те, що президент Володимир Зеленський вирішив звільнити генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України.


25 Лютого

Україна та Італія підписали угоду про гарантії безпеки – Зеленський

«ви знаєте, що нам потрібно, і розумієте, що потрібно вчасно»

У Києві надовго змінять проїзд багатьох маршрутів транспорту: список

говорили про безпекову угоду і виробництво зброї

24 Лютого

Поліція Києва переказала 3,2 млн грн – одноденний заробіток усіх своїх працівників – на легендарні Sea Babies

“Зростання та вага визначають тривалість життя”: Ось яка комплекція сприяє довгому та здоровому життю

Завод Міноборони України та стадіон “Авангард” оцінили для передачі в оренду

Україна підписала угоду про співробітництво у сфері безпеки з Канадою – Зеленський

Друга річниця великого вторгнення Росії. В Україні вшановують загиблих і нагадують про полонених

Зеленський записав звернення у Гостомелі

Смертельна ДТП сталася у Київській області (ФОТО)

брак військової допомоги підштовхує армію України до «складних» рішень щодо оборони та контрнаступу

У Польщі кажуть, що «далекі від угоди» з Україною щодо імпорту аграрної продукції

Президентка Єврокомісії прибула до Києва у річницю російського повномасштабного вторгнення

У Києві замовили реставрацію ще однієї пам’ятки історії

Сирський та Умєров зустрілися з сенаторами США – говорили про зміни на полі бою

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ