Політика

«Україна ніколи не була і не буде частиною Росії» – Моравецький після візиту в Київ

«Україна ніколи не була і не буде частиною Росії» – Моравецький після візиту в Київ

Голова уряду Польщі Матеуш Моравецький після зустрічі й переговорів у Києві з президентом України Володимиром Зеленським висловив переконання, що українське військо, український народ здобудуть перемогу в протистоянні з Росією.

«Шість місяців війни підтверджують, що Україна ніколи не була і не буде частиною Росії», – зазначив Моравецький на своїй сторінці у фейсбуці, наголосивши при цьому, що українці у війні «відстоюють свою незалежність, і водночас майбутнє всієї Європи».

«Це майбутнє має бути вільним від російського імперіалізму і колоніалізму, від шантажу і палаючих жадобою завоювання власників Кремля», – наголосив польський прем’єр.

На думку Матеуша Моравецького, «поляки показали всьому світові, що досконало розуміють ситуацію в Україні та її потреби». Політик закликав «якомога швидше виконати взяті ЄС зобов’язання, тобто переказати обіцяні кошти, надати гуманітарну підтримку українським біженцям (також і поза межами України) і подальші поставки зброї».

Матеуш Моравецький висловив вдячність Володимирові Зеленському за підтримку Польщі «у війні з енергетичною кризою… Цей візит має нам допомогти боротися з цінами енергії в Польщі».

«Я вірю, що завдяки нашим спільним зусиллям ми виграємо у цьому зіткненні цивілізації свободи з імперією брехні, зла і варварства», – наголосив голова уряду Польщі.

Росія здійснила повномасштабне вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. У відповідь на російську агресію Євросоюз ухвалив уже сім пакетів санкцій щодо Росії. Жоден із них не включає ембарго на російський газ. При цьому Росія припинила постачання до низки країн Євросоюзу, а деякі самі відмовилися від російського газу.


18 Червня

розслідують факти «Схем» про його статки

ІSW проаналізував останні кадрові зміни в Росії

Заява Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо кампанії з маскування злочинів Російської Федерації проти релігійної свободи, гідності людини, прав віруючих

До Києва прибула голова Сейму Литви – вже провела зустріч зі Стефанчуком

Комунальну нерухомість у Київській області продадуть на аукціоні

«Це суперечить Статуту ООН і здоровому глузду» – Держдеп США про пропозицію Путіна щодо миру

Як приготувати корисні скраби для тіла в домашніх умовах: секрети краси

70% респондентів КМІС вважають, що Зеленський має залишатися президентом на час воєнного стану

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня

Підрядник та інженер з технагляду завдали збитків громаді на Київщині

ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

Кому подходят массивные колье: советы по стилю

Рада ЄС продовжила санкції проти РФ, запроваджені через анексію Криму

Глобальний саміт миру в Швейцарії практично став найважливішою дипломатичною подією за весь час російсько-української війни – Олександр Левченко

хто зможе отримати компенсацію за втрачене майно?

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ