Україна і Німеччина запускають програму Brave Germany для розвитку оборонних технологій
У Києві міністри оборони України та Німеччини Михайло Федоров і Борис Пісторіус підписали лист про наміри щодо запуску програми Brave Germany, яка має сприяти розвитку оборонних технологій і підтримці інноваційних військово-технічних стартапів.
Про це розповідає NewsWeek
Мета та формат ініціативи
Програма передбачає комплексну співпрацю в сферах розробок, фінансування та комерціалізації оборонних рішень. У фокусі — підтримка стартапів, виробництво сучасних засобів ППО, дронів-перехоплювачів та систем далекого ураження. Сторони планують поєднати інвестиції, передачу технологій і координацію на рівні оборонних відомств, щоб пришвидшити впровадження критично важливих рішень для захисту інфраструктури України.
“Сьогодні Німеччина — країна номер один у світі щодо безпекової допомоги Україні. Вона складає близько третини від усієї допомоги нашій країні”,
Міністр звернув увагу на масштаб німецької підтримки і відзначив її ключову роль у підвищенні обороноздатності. Українське керівництво також подякувало за внесок у розвиток протиповітряної оборони, зокрема за фінансування та поставки ракет для систем Patriot.
Фінансування, озброєння та операційні напрямки
За словами представників, уже розпочалося фінансування великого контракту між двома країнами; постачання частини ракет за цим пакетом очікується наступного року. Окремою ініціативою Бориса Пісторіуса названо підтримку додаткового пакета PAC-3 у форматі “Рамштайн” для захисту критичної інфраструктури під час зимових атак росія.
Німеччина також вкладає кошти у дрони-перехоплювачі, системи IRIS-T зі відповідними ракетами та підтримує напрями middle strike і deep strike. Як наголошують українські посадовці, ці засоби дозволяють вражати логістичні вузли і знижувати бойовий потенціал противника.
Крім того, надані перші кошти для формування і підтримки дроново-штурмових підрозділів Сил оборони України. Реалізація домовленостей відбувається у межах плану, затвердженого під час останнього засідання у форматі “Рамштайн”.
Михайло Федоров також підкреслив позитивну динаміку у діях українських підрозділів у останні місяці та вказав на брак ресурсів у росія для продовження масованих наступальних операцій, що впливає на здатність противника вести наступ.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, як повідомили під час заходу, прибув до Києва з неанонсованим візитом 11 травня.