Україна ввела санкції проти майже 700 російських суден, що перевозять нафту
Президент України Володимир Зеленський оголосив про введення санкцій щодо майже 700 морських суден, які використовуються російською федерацією для фінансування війни. Відповідний указ розміщено на офіційному сайті глави держави.
Про це розповідає NewsWeek
Найбільший санкційний пакет проти морських танкерів рф
Як зазначив президент, під дію обмежень потрапили судна, що транспортують нафту та інші енергоресурси та забезпечують рф фінансовими ресурсами для затягування війни. За його словами, це найбільший санкційний пакет, спрямований безпосередньо проти танкерів та інших суден, які використовуються у підтримці агресії.
«Сьогодні набули чинності санкції України проти ще майже 700 морських суден, які росіяни використовують для фінансування війни. Це значна частина російського флоту, що перевозить нафту та інші енергоресурси й дає гроші на затягування війни. Це найбільший санкційний пакет саме проти танкерів та інших суден, які служать агресії. В пакеті судна, які ходять не лише під російським прапором, але й під прапорами інших держав – зокрема, це понад 50 юрисдикцій», – вказав Зеленський у соціальних мережах.
Санкції охопили судна під різними прапорами
За інформацією, оприлюдненою у президентському указі, санкції застосовано до 656 суден, які ходять не лише під прапором рф, але й під прапорами понад 50 інших юрисдикцій. До санкційного списку також потрапили компанії-судновласники та інфраструктура, що забезпечує експорт енергоресурсів російської федерації.
Зеленський підкреслив, що Україна працюватиме над тим, щоб ці обмеження були підтримані й країнами-партнерами, а кожне з включених у перелік суден, компанія-судновласник та інфраструктура російського експорту нафти й енергоресурсів були заблоковані на міжнародному рівні.