ПолітикаУ фокусі

Умеров поїде до Маямі на зустріч зі спецпосланцем США

Умеров поїде до Маямі на зустріч зі спецпосланцем США

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умеров цього тижня вирушить до Маямі для переговорів зі спеціальним посланцем президента США Стівом Віткоффом, щоб обговорити можливі дипломатичні кроки щодо війни в Україні.

Про це розповідає NewsWeek

На порядку денному, як очікується, стоятимуть питання припинення бойових дій і подальших переговорів, зокрема територіальні претензії, які залишаються ключовою перешкодою для досягнення угоди. Москва наполягає на виведенні українських військ із Донецької області, натомість Київ категорично відкидає поступки щодо контрольованих ним територій і не визнаватиме їх «російськими».

«Ці люди (джерела Bloomberg – ред.), включаючи чиновника Білого дому, який говорив на умовах анонімності для обговорення приватних питань, відмовилися уточнювати порядок денний можливої зустрічі. Київ сподівався, що Віткофф поїде до України разом з іншим посланцем Джаредом Кушнером, але це під сумнівом. У нещодавньому інтерв’ю Bloomberg News президент України Володимир Зеленський заявив, що обох запросили, але вони ще не підтвердили візит, водночас залишаючись на зв’язку зі своїми українськими колегами», – ідеться в повідомленні.

Політичний контекст

Передумовою для серії контактів стали нещодавні дипломатичні кроки на найвищому рівні: 29 квітня відбулася телефонна розмова між президентами США та росії, яка тривала близько півтори години. Голова Білого дому охарактеризував розмову як «дуже гарну», зазначивши, що обговорювали питання України та Ірану, і що йому вдалося запропонувати «невелике перемир’я» в Україні.

Дипломатія, медіація та ключові перешкоди

Із моменту вступу на посаду в січні 2025 року президент США підкреслює необхідність якнайшвидшого завершення бойових дій в Україні. Вашингтон виступав посередником у серії переговорів, які поки не привели до стійкого припинення вогню. Зазначається, що головним спірним питанням залишається статус територій: росія висуває майже невідступні територіальні вимоги, зокрема щодо контролю над усією Донецькою областю, що є неприйнятним для української сторони.

Останні прямі тристоронні переговори відбулися у лютому, після чого контакти були призупинені у звʼязку з початком воєнних дій між США та Ізраїлем проти Ірану. Попри це, обмін контактами й консультації на різних рівнях тривають, а майбутня зустріч у Маямі має на меті внести ясність у формат і перспективи подальшого діалогу.

Поділитись: