Політика

в Україні є бензин на 5 днів – щоб позбутися черг, запасів має вистачати на 15

в Україні є бензин на 5 днів – щоб позбутися черг, запасів має вистачати на 15

Держава намагається подолати дефіцит пального, повідомила 13 травня міністерка економіки Юлія Свириденко. Водночас запасів бензину в Україні наразі вистачає на п’ять днів, дизелю – на три.

Виступаючи на засіданні Кабінету міністрів, вона назвала питання постачання пального другим за важливістю після постачання озброєння.

Зокрема, у березні й квітні Київ, зокрема, провів переговори з головними постачальниками палива в Євросоюзі для їхньої переорієнтації на український ринок, а також домовився з сусідніми державами про скасування дозволів на в’їзд цистерн для доставки пального.

Читайте також: Уряд вирішив передати заправки Glusco в управління «Нафтогазу»

«Якщо ми в березні завозили 35 тисяч тонн залізницею, у травні очікуємо, що це буде 180 тисяч тонн. Автомобільним транспортом збільшили завезення в 15 разів. Якщо ми в березі завозили лише п’ять, у травні плануємо не менше 85. Річковим транспортом – збільшення в п’ять разів… Також ми домовилися про реверс трубопровідним транспортом. Вчора була досягнута домовленість з Угорщиною, що 35 тисяч тонн на місяць ми будемо отримувати як держава, є можливість збільшення обсягу до 50 тисяч тонн на місяць», – відзвітувала Свириденко.

За її оцінками, до кінця травня Україна отримає 350-360 тисяч тонн пального з нових логістичних маршрутів, тобто добовий обсяг імпорту в травні зросте з 4 тисяч до 11-12 тисяч тонн.

«Ми дивимось на дані по середньодобовому споживанню, який сьогодні становить 13 тисяч тонн, що ми практично повністю обсяг імпорту зможемо спрямувати на внутрішнє споживання. Проте є важливий нюанс. Це запаси. Сьогодні ми маємо запаси на п’ять днів, запаси по дизелю – на три дні. А в нас при нормальній бізнес-моделі операторів ці запаси мають складають 15 днів щонайменше. Коли ми зможемо накопичити залишки операторів до 15 днів, питання про черги зніметься саме собою, у нас черг не буде і дефіциту не буде», – пояснила вона.

Міністерка зазначила, що одним із джерел поповнення запасів буде вилучення російського та білоруського палива, яке було завезене до України до 24 лютого і перебуває під арештом.

За прогнозом Мінекономіки, в травні очікується споживання 300 тисяч тонн дизелю та 120 тисяч тонн бензинів. Свириденко стверджує, що такий обсяг імпорту вже законтрактований українськими мережами, залишилося вчасно завезти його в Україну.

Водночас урядовиця застерегла окремих операторів ринку пального від завищення цін на пальне, назвавши це спекуляцією.

«Ми хочемо звернутися до недобросовісних гравців: у країні де війна і ми розцінюємо такі недобросовісні дії як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військово-цивільним адміністраціям контролювати встановлення цін і ми будемо жорстко реагувати на такі спекуляції», – пообіцяла вона.

Читайте також: Уряд контролює націнку на собівартість пального, щоб уникнути зловживань – Шмигаль

З кінця квітня, як підтвердила міністр економіки Юлія Свириденко, в Україні виник дефіцит пального на АЗС.

Наприкінці березня російські військові почали завдавати авіаційних ударів по базах паливно-мастильних матеріалів. Було знищено або пошкоджено нафтобази на Львівщині, на Волині, Рівненщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Одещині. Також внаслідок російських авіаобстрілів було знищено інфраструктуру Кременчуцького НПЗ – найбільшого підприємства з виробництва нафтопродуктів в Україні, яке забезпечує понад третину всього українського ринку палива.


29 Березня

Кулеба вважає тісні зв’язки Індії з Росією «радянською спадщиною» – FT

Україна підписала угоду з США щодо відтермінування виплат за держборгом

У Києві та області працювали нелегальні АЗС з контрафактним пальним

Пиріг зі смородини нашвидкуруч із літніми заготовками

уряд має знайти «фінансову основу» для роботи Служби зовнішньої розвідки

28 Березня

“Patriot” потрібні тут і зараз, для захисту людських життів – Олександр Левченко

Куди піти у Києві: найцікавіші події цих вихідних

кому та як вдалося отримати компенсацію за програмою «єВідновлення»

Міноборони Німеччини повідомило про новий пакет військової допомоги для України

Представник Мінінфраструктури України розповів про два основних питання, які обговорили у Польщі. Ексклюзив

у Варшаві відбулися переговори урядів України та Польщі

у Польщі завершилися переговори щодо розблокування кордону – вони тривали 6 годин

У Київській області перейменували населені пункти: нові назви

Блендер: ваш надежный помощник для приготовления еды

У Варшаві почалися переговори урядів України та Польщі

Теракт у “Крокусі”- не перша спроба російських спецслужб пов’язати теракти ісламістів з Україною: подробиці

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ