Політика

влада розповіла про ситуацію з електропостачанням на Волині та Хмельниччині

влада розповіла про ситуацію з електропостачанням на Волині та Хмельниччині

На Хмельниччині та Волині енергетикам вже вдалося майже повністю відновити електропостачання після масованого ракетного удару російських військ 22 жовтня, повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».

«Хмельницький район активно продовжує роботи щодо відновлення електропостачання. Без світла залишаються – 5,5 тис людей (менше 1% від всього населення району)», – повідомив у телеграмі голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Водночас голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко розповів, що роботи ремонтних бригад «Волиньобленерго» тривали впродовж усієї ночі. За його словами, станом на 12.00 неділі 23 жовтня було відновлено подачу електроенергії 91 тисячі споживачів, наразі використовуються всі можливі схеми живлення.

«Частково без електропостачання залишаються міста Луцьк, Ковель, Луківська та Головненська територіальні громади Ковельського району. У деяких містах спостерігається знижений рівень напруги. Можлива почергова подача живленням деяким споживачам. Прошу усіх терпіння та розуміння ситуації. Відновлення мережі триває», – підсумував Погуляйко в телеграмі.

За інформацією «Укренерго» також продовжують роботи щодо відновлення енергопостачання в Рівненській та Черкаській. Зазначається, що 70 ремонтних бригад наразі ремонтують інфраструктуру після ракетних обстрілів.

У Рівному очікуються віялові відключення світла з 16 до 23 години в неділю, 23 жовтня. Тривалість залежить від зростання навантаження в області та окремих ділянках споживання, повідомив у телеграмі міський голова Олександр Третяк.

23 жовтня «Укренерго» змушене було також обмежити споживання електроенергії для жителів Києва, а також Чернігівської, Черкаської і Житомирської областей. Це необхідно, щоб уникнути перевантаження мереж в цих регіонах.

Вранці 22 жовтня у більшості областей України була оголошена повітряна тривога. Вибухи пролунали в Одесі, Хмельницькому, Рівному, Луцьку, Кропивницькому, Миколаєві. У результаті обстрілів, за даними влади, було пошкоджено критичну інфраструктуру, що вплинуло на водо- і електрозабезпечення низки регіонів.

В «Укренерго» заявили, що ракетна атака Росії на енергетичні об’єкти західних регіонів України за пошкодженням співставна з тією, до якої Москва вдалася 10-12 жовтня.

Останнім часом російські війська посилили обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури України. Для атак вони використовують крилаті ракети, ракети протиповітряної оборони «земля-земля» та надані Іраном дрони-камікадзе Shahed-136. Як повідомив 18 жовтня президент України Володимир Зеленський, з 10 жовтня 30% українських електростанцій було зруйновано, що спричинило масові вимкнення електроенергії по всій країні.

Російський президент Володимир Путін 10 жовтня підтвердив завдання Росією масованих ударів по Україні, зокрема по об’єктах енергетики. При цьому він пригрозив новими атаками «у разі продовження спроб проведення на російській території терактів».

20 жовтня міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що з 10 жовтня Росія завдала близько 300 ударів по енергосистемі України. Він також наголосив, що за таких умов у разі нестачі економії електрики влада буде змушена примусово обмежувати електропостачання.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ