Політика

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

Європейська комісія вирішила передати справу Угорщини до Суду ЄС, оскільки вважає, що її національний закон про «захист суверенітету» порушує право Євросоюзу, йдеться на сайті Єврокомісії 3 жовтня.

У лютому Єврокомісія надіслала Угорщині листа про свої занепокоєння щодо порушення законодавства ЄС, зокрема, про захист персональних даних. У відповідь Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими, вказано у повідомленні.

«Після ретельної оцінки відповіді угорської влади, Комісія вважає, що більшість виявлених скарг залишаються без відповіді. Ці скарги стосуються кількох фундаментальних прав, закріплених у Хартії основних прав ЄС: права на повагу до приватного і сімейного життя, свободи вираження поглядів та інформації, свободи обʼєднань, права на адвокатську таємницю, а також презумпції невинуватості, що передбачає право не свідчити проти себе. Комісія також вважає, що закон порушує кілька фундаментальних свобод внутрішнього ринку, Директиву про електронну комерцію, Директиву про послуги, а також законодавство ЄС про захист даних», – вказано у заяві.

12 грудня парламент Угорщини ухвалив суперечливий закон «про захист національного суверенітету» – з ініціативи партії «Фідес» на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету – з широкими слідчими повноваженнями.

Згідно з його преамбулою, Закон було ухвалено у відповідь на «посилення незаконних нападів на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які прагнуть відстоювати власні інтереси в Угорщині всупереч інтересам і правилам Угорщини».

Віктор Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля серед лідерів країн Євросоюзу. Він неодноразово висловлювався за припинення війни в Україні, навіть якщо для цього будуть потрібні територіальні поступки з українського боку. Угорщина не надає Києву військової підтримки. Орбан також заявляв, що Україна не готова зараз до вступу до ЄС.


5 Листопада

Кабмін схвалив нову програму пільгового кредитування ОПК

Уряд звільнив заступника міністра оборони Джигиря

Вибори президента США: відкрилися перші виборчі дільниці 

3 ранкові ритуали, які підвищать ефективність роботи мозку та піднімуть настрій

У Словаччині публічні особи протестують проти проросійської політики прем’єра Фіцо

Австралія передасть Україні 14 катерів

Пентагон підтвердив перебування 10 тисяч військових КНДР у Курській області РФ

4 Листопада

В Україні стартував проєкт по боротьбі з раком в умовах війни “ОнкоПросвіта”

В ОП заперечили повідомлення про переговори України з Росією

йшлося про посилення ППО і виробництво зброї

На тлі повідомлень про війська КНДР в Росії Боррель закликав Сеул посилити підтримку України

Вдарили тричі і добили: ГУР знищили найсучасніший корабель РФ – деталі операції

Що радять агрономи робити зі смородиною в листопаді: ягоди виростуть велетнями

Зеленський привітав Санду з перемогою на виборах у Молдові

У Мінекономіки розповіли, скільки українців заброньовані від мобілізації

Лавров назвав формулу миру України «тупою», а план перемоги – «шизофренічним». Він також проти «нічиєї»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ