Політика

Зеленський анонсував підготовку нових перемовин України у США щодо завершення війни

Зеленський анонсував підготовку нових перемовин України у США щодо завершення війни

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні розповів про інтенсивну дипломатичну діяльність з європейськими партнерами, яка тривала протягом дня. За його словами, секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров і начальник Генерального штабу Андрій Гнатов провели перемовини з безпековими командами лідерів країн Європи стосовно ролі Європи у захисті України. Зеленський наголосив на максимальній активності у зусиллях для завершення війни та підкреслив, що з боку України жодних перешкод для цього не існує.

Про це розповідає NewsWeek

«Ми абсолютно конструктивні, дуже швидкі в роботі з партнерами, і всі це відзначають, американська сторона також. Готуємо зустрічі у Сполучених Штатах. Після повернення американської команди з Москви та відповідних консультацій у Вашингтоні Рустем Умєров, Андрій Гнатов та всі, хто потрібен для перемовин, продовжать розмову з представниками президента Трампа», – заявив президент.

Підготовка зустрічей у США та участь української делегації

Зеленський повідомив, що українська сторона очікує найближчими днями новин щодо майбутніх перемовин, які можуть відбутися у форматі особистих зустрічей або телефонних розмов. Він також наголосив, що під час попередніх переговорів у Женеві та Флориді позиція України була почута, і висловив сподівання, що так буде й надалі.

Переговори у Москві та їх вплив на мирний процес

Напередодні у Москві відбулися перемовини між американськими представниками Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером і російським лідером володимиром путіним щодо можливих параметрів мирної угоди у російсько-українській війні. За результатами цих переговорів помічник путіна Юрій Ушаков заявив, що «наразі компромісного варіанту (мирного врегулювання) знайдено не було, але деякі американські напрацювання виглядають більш-менш прийнятними».

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підкреслив «позитивне значення для мирного процесу» перемовин у Москві та повідомив, що американська сторона запросила українську делегацію для продовження діалогу у США найближчим часом.

Рустем Умєров та Андрій Гнатов планують найближчим часом відвідати Сполучені Штати для спільної роботи з представниками американської сторони Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером у межах триваючого дипломатичного процесу.


25 Січня

Позов проти Meta через нібито доступ до приватних чатів WhatsApp

Віткофф: переговори щодо війни в Україні продовжаться в Абу-Дабі

російська армія намагалася відрізати Київ від Рівненської АЕС

Київводоканал відновив водопостачання майже по всьому Києву

У Києві знешкодили бойову частину ракети «Іскандер-М» біля будинків

24 Січня

Погода в Україні 25 січня: сніг, ожеледиця та морози до -17°

Педріньйо може поповнити збірну України перед матчем зі Швецією

ЄС передає 447 генераторів для Києва та прифронтових громад

Федеральні агенти в Міннеаполісі застрелили ще одну людину

У Празі утворили ланцюг єдності до Дня Соборності України

Нафтогаз збільшив імпорт електроенергії з Європи для стабілізації системи

Сибіга: Орбан сприяє кремлю та блокує вступ України до ЄС

Поліція й волонтери допомогли евакуйованим тваринам і переселенцям на Харківщині

Генерал Мороз відступає — Діденко прогнозує потепління у Києві

Зеленський: переговори в Абу-Дабі були конструктивними, зустріч може бути наступного тижня

Кабмін визначив пріоритети відновлення після удару рф

БІЛЬШЕ НОВИН