Політика У фокусі

Зеленський обговорив із Наусєдою підтримку енергетики та військову співпрацю

Зеленський обговорив із Наусєдою підтримку енергетики та військову співпрацю

Президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською здійснили офіційний візит до Вільнюса, де провели зустріч із президентом Литви Гітанасом Наусєдою. Під час переговорів головні теми торкалися підтримки української енергосистеми, зміцнення оборонних можливостей і посилення дипломатичної координації задля припинення війни.

Про це розповідає NewsWeek

Підтримка енергетичної стійкості

Зеленський наголосив на потребі посилити енергетичну стійкість країни після систематичних атак на інфраструктуру. Сторони обговорили заходи для забезпечення критичних об’єктів електропостачання, підвищення резервів автономного живлення громад і координацію постачання генераторів та іншого обладнання, необхідного для виживання міст у разі руйнувань мереж.

«Росія щоденно атакує нашу енергетику. Поінформував Гітанаса про це і також про потреби України для енергетичної стійкості та зміцнення ППО. Дякую за підтримку: Литва вже ухвалила рішення допомогти українським містам і громадам та передати майже сотню генераторів», – зазначив він.

У рамках переговорів литовська сторона підтвердила наміри надати допомогу українським громадам через передачу генераторів і технічної підтримки. Також сторони торкнулися координації з європейськими інституціями щодо подальшої допомоги. За даними Єврокомісії, загалом було виділено понад 1,2 мільярда євро на програми гуманітарної підтримки для України та доставлено більш ніж 160 тисяч тонн допомоги.

Військова співпраця і дипломатичні ініціативи

Крім енергетичного блоку, дискусія торкнулася військового співробітництва: обговорювалися спільні оборонні проєкти, механізми координації постачання озброєнь та пропозиція Литви щодо відкриття у Вільнюсі експортної платформи для оборонної продукції. Домовленості також стосувалися підтримки ініціатив PURL та співпраці в межах програми SAFE.

Зустріч порушила й питання дипломатичної роботи заради миру: Зеленський поділився свіжими деталями перемовин, зокрема про обміни та переговорні формати, які відбувалися в Абу-Дабі за участю української, американської та російської делегацій. Українська сторона підкреслює, що продовжує робити все можливе для завершення війни дипломатичними та іншими засобами.

Підсумовуючи, візит до Вільнюса став платформою для уточнення практичної допомоги з боку Литви у сфері енергетики та оборони, а також для погодження подальших кроків у міжнародній дипломатичній взаємодії.


10 Лютого

Зеленський закликав Повітряні сили пришвидшити захист Харківщини

Зараз план Кремля зробити з Києва другий Маріуполь – Олександр Левченко

У Києві знищують Інститут українознавства

Посадовця КМДА підозрюють у розтраті 666 тис. грн під час реконструкції монастиря

Контракт 18–24: річна відстрочка від мобілізації для військових

Україна повернулася на 104 місце в індексі сприйняття корупції 2025

Бізнесмен із Києва потрапив у смертельну ДТП на трасі Київ — Чоп

Авіаудар по Слов’янську: загинули матір і 11-річна донька

Прем’єр Молдови Монтяну прибув до Києва

Дрон вдарив по автівці з хлібом на Харківщині — постраждав посадовець

Україна просить МОК дозволити Гераскевичу виступ у шоломі пам’яті на Олімпіаді-2026

У бригаді ЗСУ на Харківщині виявили агента російської розвідки

Шмигаль анонсував запуск додаткових 9 МВт у Києві

У Кривому Розі суддя на пішохідному переході наїхала на хлопчика — ДБР розслідує

У Харкові безпілотник влучив поблизу об’єкта критичної інфраструктури

МОК заборонив Гераскевичу виступати в шоломі з фото загиблих спортсменів

БІЛЬШЕ НОВИН