Політика

Зеленський відреагував на слова гендиректора Rheinmetall про українські дрони

Зеленський відреагував на слова гендиректора Rheinmetall про українські дрони

Президент Володимир Зеленський відреагував на різку оцінку генерального директора концерну Rheinmetall Арміна Паппергера щодо українських виробників безпілотників. Керівник концерну у недавньому інтерв’ю поставив під сумнів інноваційність їхніх рішень, порівнявши масштаби виробництва з аматорськими 3D-друками, що спричинило широке обговорення в Україні.

Про це розповідає NewsWeek

«Якщо кожна домогосподарка України дійсно може виробляти дрони, тоді кожна домогосподарка України може бути гендиректором Rheinmetall. І я вітаю з цим високим рівнем наш український оборонно-промисловий комплекс. Якщо чесно, то на мій погляд сьогодні конкурувати треба не риторикою, а технологіями і результатом», – заявив Зеленський журналістам 30 березня.

У своїй промові президент наголосив, що реальні результати українських технологій видно щодня на полі бою: на землі, у повітрі та на морі. Він підкреслив, що національний оборонно-промисловий комплекс не лише демонструє ефективні системні підходи, а вже займає помітне місце на світовому ринку в окремих напрямках.

Критика з боку керівництва Rheinmetall

27 березня в інтерв’ю міжнародному виданню Армін Паппергер висловив скепсис щодо революційного впливу дронів на оборонну індустрію, назвавши їх застосування радше еволюційним, ніж революційним. Очільник концерну також поставив під сумнів статус деяких малих виробників, зазначивши, що частина компонентів виготовляється на недорогому обладнанні, включно з 3D-принтерами, що за його словами не є рівнозначним інновації в масштабах великої оборонної промисловості.

Реакція в Україні та позиція концерну

В Україні на заяви Паппергера відреагували представники влади та експерти. Позаштатний радник президента з питань стратегічного розвитку Олександр Камишин, коментуючи слова німецького керівника, звернув увагу на роль жінок на військових виробництвах і наголосив, що багато працівників, у тому числі жінок, роблять надзвичайно важливу і важку роботу на заводах, які забезпечують оборону країни.

Після суспільного резонансу сам концерн оприлюднив офіційну заяву, у якій висловив повагу до внеску українського народу в оборону проти російської агресії та подякував за можливість надавати допомогу у межах наявних ресурсів. У повідомленні наголошувалося на визнанні стійкості та бойового духу українських фахівців.

У контексті останніх міжнародних заяв Зеленський також раніше повідомив, що Україна готова надати експертну допомогу країнам Близького Сходу у посиленні оборони від іранських атак, відправивши фахівців на місце для консультацій та підтримки.

Обговорення довкола ролі безпілотників у сучасній війні та питання, чи замінюють вони традиційну техніку, продовжує залишатися предметом дискусій між виробниками озброєнь, військовими експертами та політиками, причому український досвід та практичні результати застосування безпілотних систем постійно додають нові аргументи до цієї дискусії.

Поділитись: