Політика

Зеленський закликав Нідерланди надати Україні зброю

Зеленський закликав Нідерланди надати Україні зброю

Президент Володимир Зеленський виступив із промовою перед парламентом Нідерландів 31 березня.

У зверненні відеозв’язком Зеленський вказав на прийдешню 450-ту річницю початку збройного повстання нідерландських провінцій проти іспанської корони.

«За нормальних обставин у своєму зверненні до вас я говорив би про це так, як ви, я думаю, звикли чути. Як про історію, історичний момент. Як про вашу спадщину. Як про здобутки поколінь людей, які жили 450 років тому. Але сьогодні, коли моя країна бореться проти тиранії, я говоритиму про це виключно як про подію теперішнього часу. Як про те, що має відбутися тут і зараз», – сказав він.

Зеленський перелічив цінності, на яких ґрунтувалися засновники сучасних Нідерландів: свобода, демократія, людська гідність, згуртованість, культурне й релігійне розмаїття.

Читайте також: Росію треба примусити до миру і відповідальності – Зеленський у зверненні до парламенту Австралії

«Все це зараз знову потрібно захищати. Захищати на сході Європи, захищати в нашій державі, в Україні. Поки що тільки в Україні… Поки що є шанс зупинити тиранію саме на нашій землі й повернути її назад, вигнавши за наш український кордон», – зазначив голова держави.

Він висловив переконання, що російська агресія не зупиниться в Україні і загрожуватиме всій Європі. Водночас, за спостереженнями Зеленського, для багатьох «війна в Україні стає рутиною».

«На жаль, але це правда. Рутиною. Але не для тих, чиє життя під загрозою щохвилини. Хто, як мешканці нашого міста Маріуполя, понад три тижні у повній блокаді. Без усього: без життя, без їжі, води, елементарних медикаментів, без зв’язку. Хто змушений сидіти в підвалах, ховатися будь-де, просто щоб не загинути під обстрілами», – перелічив він.

Президент нагадав про депортацію російськими військами людей із захоплених територій, зокрема, дітей:

«Як їх забирати? Чи не втратять вони зв’язок із рідними? Чи віддасть взагалі Росія цих людей, цих дітей? Для нас це страшні питання. А для декого це вже стає рутиною, на яку не варто навіть звертати уваги».

Зеленський визнав, що увага міжнародної спільноти не фокусується довго на одному й тому ж, і закликав посилювати санкції проти Росії.

«Ми не маємо права дати цій війні ще 36 днів! Ми повинні всі разом змусити Росію шукати мир якнайшвидше!» – закликав він.

Президент нагадав про збиття малайзійського літака рейсу MH17 над Донбасом 2014 року, більшість пасажирів якого складали громадяни Нідерландів, та про те, що міжнародні судові інстанції, в яких Україна обстоює свої претензії до Росії, розташовані в нідерландській Гаазі.

Читайте також: Британська розвідка прогнозує «запеклі бої» біля Києва в найближчі дні

Згадавши про мінування російськими військами полів та підриви аграрної техніки, Зеленський застеріг, що російська агресія наражає на загрозу продовольчої кризи не тільки Україну, а й весь світ.

Він подякував за підтримку, водночас наголосив на важливості закриття портів для російських суден та припинення торгівлі з Росією. За його словами, «Стінгери» і «Панцерфаусти» дають українській армії змогу боротися, але «це не зброя перемоги».

«Нам конче потрібна така зброя, з якою можна зробити безпечним наше небо, з якою можна деблокувати наші міста, де Росія влаштовує штучний голод. Нам потрібна така зброя, яка дасть змогу вигнати окупантів із нашої землі. Літаки, танки, протиповітряні NASAMS і протитанкові Spike, снаряди, ракети тощо. Ви маєте цей перелік. І я сподіваюся, знайдете можливість допомогти нам», – сказав Зеленський.

Читайте також: Нідерланди висилають 17 російських дипломатів, Бельгія – 21, Ірландія – 4, Чехія – 1

Голова держави також вказав на вагу голосу Нідерландів у вступі України до Європейського Союзу.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи і лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».


4 Жовтня

НАБУ скерувало до суду справу про підозру в незаконному збагаченні нардепа Клочка

«Українська література – це самоствердження». У Львові триває LvivBookForum

Як не можна використовувати пральну машину, розповіли експерти

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

Зеленський розповів про доповідь Сирського про «активні дії» на Курщині

Пекін всіляко підтримує Москву у війні проти України – Олександр Левченко

Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії – Дробович

3 Жовтня

Український легіон розпочав набір добровольців-громадян України у польському Любліні

Бійці «набагато головніші, ніж будь-які забудови» – Зеленський уперше прокоментував вихід із Вугледара

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»

кого і як Кремль заохочує переселятися з РФ на захоплені території України  

Блінкен і Рютте обговорили підтримку України з боку США і НАТО – Держдеп

Ефективні яєчні маски для жирної шкіри голови та сухого волосся

Сибіга каже про необхідність розв’язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії

план перемоги, який представив Київ, містить «низку продуктивних кроків»

Зеленський обговорив відновлення інфраструктури з головою USAID Пауер

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ