Політика У фокусі

Зеленський зустрівся в Мюнхені зі спадкоємним принцом Ірану Резою Пахлаві

Зеленський зустрівся в Мюнхені зі спадкоємним принцом Ірану Резою Пахлаві

У Мюнхені президент України Володимир Зеленський провів переговори зі спадкоємним принцом Ірану в екзилі Резою Пахлаві. Під час зустрічі обговорювали гуманітарні та безпекові наслідки дій іранського режиму, а також взаємодію у контексті регіональної стабільності.

Про це розповідає NewsWeek

Засудження співпраці росії та Ірану

Сторони рішуче засудили співпрацю між росією та Іраном, зокрема постачання іранським режимом бойових безпілотників «шахедів» до росії та передачу ліцензій на їхнє виробництво. Такі дії, на думку учасників зустрічі, становлять реальну загрозу не лише для України, але й для всього регіону, посилюючи ризики ескалації та ускладнюючи міжнародну безпеку.

Стан справ в Ірані та шляхи підтримки

Реза Пахлаві поінформував про загальну ситуацію в Ірані, зазначивши значні людські втрати під час спроб придушення протестів. За його даними, понад 40 тис. людей загинули, зафіксовані масові поховання, а встановити точну кількість жертв надзвичайно складно. Це свідчить про масштаб гуманітарної катастрофи та потребу міжнародної реакції.

Спадкоємний принц окреслив напрями, у яких населення Ірану потребує підтримки, та наголосив на важливості посилення санкцій проти іранського режиму й інших диктаторських режимів. Він також подякував Україні за визнання Корпусу вартових Ісламської революції терористичною організацією.

Президент підкреслив необхідність докладання максимальних зусиль для захисту людських життів і запевнив у готовності України надати можливу допомогу. У свою чергу спадкоємний принц висловив підтримку територіальної цілісності України, що стало одним із ключових аспектів переговорів.


16 Березня

ЄС зберігає увагу на Україні як пріоритеті безпеки — Каллас

На Київщині батько вбив 11‑річну доньку та скоїв самогубство

ЄС не готовий розширювати мандат операції Aspides на Ормузьку протоку

Перший нафтовий танкер пройшов Ормузьку протоку з увімкненим AIS

ЄС запровадив санкції проти пропагандистів із рф, Британії та Франції

У Харкові побили підлітка через слова «росія – топ», поліція перевіряє

Мерц: НАТО не повинно втручатися у війну з Іраном

ЄС запровадив санкції щодо російських командирів, причетних до Бучі

Шон Пенн пропустив «Оскар» і приїхав до Києва на зустріч із Зеленським

ДБР допитало свідків у справі очільника Енергомитниці Комара

Командири росії наказують відрізати голови для ідентифікації загиблих

На Львівщині ексвійськовий підробив документи і отримав понад 805 тис. грн

Прем’єр Британії Стармер анонсував зустріч із Зеленським

Уламки «Ланцета» в центрі Києва: версії щодо походження

Викрито схеми ухилення від мобілізації за участі посадовців Нацгвардії і ТЦК

Безпілотник влучив у вантажівку з зерном на Сумщині — водій загинув

БІЛЬШЕ НОВИН